GK Specjał zatrudnia ponad 5,7 tys. osób. Firma inwestuje w kompetencje pracowników

Autor: pr, dlahandlu.pl 31 stycznia 2017 14:57

Grupa Kapitałowa Specjał inwestuje w kompetencje pracowników. W tym roku firma chce organizować więcej szkoleń z zakresu prawa pracy. - Kompetentni i zmotywowani ludzie są tym, co w obecnych czasach jest dla naszej firmy najcenniejszym kapitałem – mówi Krzysztof Tokarz, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Specjał.

Przejawem inwestycji w kadry są regularnie prowadzone szkolenia i kursy oraz wdrożona platforma e-learningowa Uniwersytet Przedsiębiorczości. Firma dba również, aby pracownicy mieli pełną wiedzę i świadomość przysługujących im praw pracowniczych.

- Dbałość o rozwój kadry determinuje rynek pracy należący do pracowników, którzy niemal na równi traktują rozwój osobisty i możliwość szkoleń jakie oferuje im firma, a motywację finansową. Odpowiedzią na taką tendencję jest polityka szkoleniowa w GK Specjał – realizowana od kilku lat, ale w ostatnim czasie w nowej, zintensyfikowanej formie - opisuje firma.

- Przedsiębiorstwo jest w 100 procentach polską firmą, zorientowaną na dynamiczny rozwój. Naszym fundamentem są ludzie, a zatrudniamy obecnie ponad 5,7 tys. pracowników w całej Polsce w różnych branżach – FMCG, medyczna, ochroniarska czy finansowa – mówi Krzysztof Tokarz, prezes zarządu GK Specjał.

Szkolenia pracowników w GK Specjał to stała praktyka. Jednak w ostatnich latach firma powiększyła skalę działań związanych z edukacją pracowników oraz wdrożyła własne narzędzie e-learningowe. - Wkroczyliśmy na nowy kierunek rozwoju. Nie koncentrujemy się szkoleniach dedykowanych tylko wybranym grupom pracowników. Szkoleniami – adekwatnie do zajmowanego stanowiska i dziedziny – objęci są wszyscy pracownicy – mówi Krzysztof Tokarz, prezes zarządu GK Specjał.

Tylko w zeszłym roku udział w szkoleniach wewnętrznych wzięło 1000 pracowników. Cyklicznie przeprowadzane są również audyty badające zapotrzebowanie pracowników na nowe szkolenia.

Wspólnym mianownikiem w polityce szkoleniowej GK Specjał jest podnoszenie wiedzy z zakresy prawa pracy, a nie jest to praktyka stosowana we wszystkich firmach. - Na kursach przekazujemy wiedzę dotyczącą praktycznych aspektów prawa pracy, w szczególności przestrzegania czasu pełnienia obowiązków zawodowych. Wiemy, że świadomość respektowania i doceniania przez firmę praw pracowniczych wpływa na motywację i lokalność kadry. Poza tym przy tak dużej skali zatrudnienia chcemy, aby świadomi pracownicy sami eliminowali możliwość wystąpienia ewentualnych nadużyć w tym zakresie – komentuje Halina Pączka Dyrektor działu personalnego GK Specjał. W realizacji jest przeszkolenie wszystkich menagerów odpowiedzialnych za podległych pracowników pod kątem prawa pracy.

  • jaś 2017-02-12 20:48:19

    szkolenia z prawa pracy należy zrobić panu ,wiele ciekawych informacji , których nie zna ani pan ani kadry można się dowiedzieć.Może zacznie Pan od wdrożenia ich w swojej firmie i skończy się płacenie ludziom zamiast premii delegacjami.

    Już wkrótce się to zresztą skończy bo ludzie mają tego dość nawet do Prezydenta o tym napisali.Jak to jest ,że dyrektor ma podstawę 2500 czy ktoś w to jeszcze wierzy , a potem delegacja oczywiście kombinowana-wstyd panie Tokarz

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane