PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Gmina Żarki złożyła wniosek na rozbudowę targowiska miejskiego

Autor: UMiG Żarki/www.dlahandlu.pl 13 marca 2012 13:14

Gmina Żarki złożyła wniosek na rozbudowę targowiska miejskiego w Żarkach. Liczy na milion złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach projektu "Mój Rynek".

W ramach naboru zostało złożonych 21 wniosków w województwie śląskim na łączną kwotę pomocy 16 505 475,42 zł. Limit środków przeznaczonych na przyznanie pomocy finansowej dla wnioskodawców, którzy złożyli wnioski wynosi 11 241 769,50 zł.

Targowisko miejskie w Żarkach jest określane jako największy w północnej części województwa śląskiego jarmark. Tysiące klientów odwiedza go dwa dni w tygodniu: w środy i soboty. Zlokalizowanych jest tam około 500 stanowisk na 1,5 hektara powierzchni w większości (ok. 80 proc.) jako stanowiska zadaszone w postaci namiotów.

Dla poprawy komfortu obsługi, a także poprawy warunków sanitarnych i bezpieczeństwa projektuje się rozbudowę i przebudowę obiektów wchodzących w skład targowiska. Projekt zakłada: utwardzenie powierzchni dróg dojazdowo-manewrowych na terenie targowiska z uzupełnieniem istniejącego oświetlenia i odwodnienia, utwardzenie nawierzchni i zorganizowanie stanowisk parkingowym na istniejącym placu parkingowym, poprawę warunków sprzedaży na placu targowym na którym prowadzony jest obrót zwierzętami, w tym utwardzenie placu, oświetlenie, przyłącze kanalizacyjne, odpływ wody deszczowej, wydzielenie sekcji i zorganizowanie rolnikom stanowisk sprzedaży płodów rolnych z samochodu, nastąpi przebudowa szaletu z wydzieleniem obowiązujących na targowisku pomieszczeń sanitarno-higienicznych.

Nowe drogi mają być zlokalizowane w zachodniej i północnej stronie w ramach przedłużenia ul. Piaski. Powstanie około 180 nowych miejsc parkingowych tym 4 stanowiska dla inwalidów. Wartość zadania to około 2 mln 300 tys. zł złotych.

Gmina Żarki stara się o maksymalną kwotę dofinansowania w przypadku tego programu jest to suma miliona złotych. W tym roku konkurs zostanie rozstrzygnięty. Jeśli uzyska dofinansowanie to jest szansa, iż realizacja zadania rozpocznie się w 2013 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane