Gorlice porządkują zasady funkcjonowania targowisk w mieście

Autor: dlahandlu.pl 14 czerwca 2011 10:48

Z początkiem lipca w Gorlicach zakończony zostanie handel na placu przy ul. Mickiewicza. Handlują tam obecnie kupcy, którzy przed rewitalizacją starówki prowadzili sprzedaż na placu Dworzysko. Wraz z przywróceniem możliwości handlu na Dworzysku, osoby te powrócą na swoje stałe miejsce. Na placu będzie można handlować głównie artykułami spożywczymi - poinformował burmistrz miasta.

Miasto postanowiło wyjaśnić na oficjalnej stronie wszystkie zmiany związane z funkcjonowaniem placów targowych.

- 30 czerwca - to termin zakończenia umów dzierżawy między miastem a sprzedającymi na placu przy ulicy Ogrodowej. Część kupców wydzierżawia już miejsca na innych placach targowych, część zrezygnowała z prowadzonej działalności, pozostali szukają nowych rozwiązań. W toku prowadzonych w maju rozmów burmistrza z kilkoma grupami handlujących przy ulicy Ogrodowej, ustalono, że warunkiem przedłużenia umów dzierżawy będzie deklaracja kupców o zamiarze przeprowadzenia w najbliższych miesiącach swojej działalności w inne konkretne miejsce. Ponieważ grupa ok. 25 dzierżawców z tego zobowiązania się wywiązała, istnieją w tej chwili przesłanki do przedłużenia umów dzierżawy (nie dłużej jednak niż do końca 2011 roku). Przedłużenie umów pozwoli handlującym na spokojne przeniesienie działalności w inne miejsca targowe - informuje serwis miejski.

Przeczytaj także:

Według rozporządzeń miasta, handel w dalszym ciągu prowadzony będzie na terenach prywatnych, czyli na Jarmarku Pogórzańskim przy ulicy Bieckiej oraz na ogrodzonej działce przy ulicy Sienkiewicza.

Miasto posiada również informacje o zamiarach podjęcia działalności targowej przy ulicy Węgierskiej, na terenie prywatnym, obok byłej mleczarni. Handel będzie tam prowadzony legalnie, jeśli załatwione zostaną wszystkie formalności związane z organizacją placu targowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane