Gorzów walczy o handel: Stawki za wynajem okali mają być niższe co najmniej o połowę

Autor: gazetalubuska.pl 16 marca 2015 09:41

Pomysł jest prosty: miasto daje dużo niższą stawkę wyjściową najmu, do tego ulgi, a jeśli lokale będą cieszyć się zainteresowaniem, wszystko ma uregulować rynek - informuje gazetalubuska.pl.

Dziś wyjściowa stawka za lokal w centrum to aż 24,20 zł. Urzędnicy chcą ją obniżyć do 12,10 zł, a może nawet do 9,90 zł.

Miasto chce wprowadzić preferencyjne stawki czynszu dla osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą. Przez pierwszy miesiąc lub dwa byłby on niższy o połowę. Dodatkowo początkujący biznesmeni będą mogli wynająć lokal bez przetargu.

W praktyce może to więc wyglądać tak, że początkujący przedsiębiorca upatruje sobie pustostan, idzie do magistratu, a urzędnicy właściwie od ręki podpisują z nim umowę na wynajem. Przez 30-60 dni płaci tylko ok. 5-6 zł za mkw. Później, rzecz jasna, stawkę wyjściową, czyli tę co najmniej o połowę niższą od dzisiejszej - piszegazetalubuska.pl.

Niższy czynsz płaciłyby też osoby, które dostałyby pieniądze na działalność gospodarczą z urzędu pracy.

Kolejne wyjście na przeciw przedsiębiorcom to likwidacja podziału na strefy. Dziś ścisłe centrum (m.in. ulice: Chrobrego, Hawelańska, Mostowa, Sikorskiego) należy do strefy A, gdzie wyjściowa stawka to 24,2 zł. Okolice położone kilkaset metrów dalej to strefa B, a pozostałe ulice to strefa C - tu stawki są niższe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,89

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane