Grajewo dostanie pieniądze z PROW na budowę targowiska

Autor: e-grajewo.pl 19 marca 2012 10:31

Jeszcze w tym roku przy ulicy Dwornej w Grajewie powstanie nowoczesne targowisko. Miasto Grajewo znalazło się w gronie ośmiu samorządów z województwa podlaskiego, które otrzymają pieniądze na modernizację bądź budowę lokalnych targowisk z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) - podaje portal e-grajewo.pl.

Targowisko w Grajewie będzie spełniać określone standardy techniczne i sanitarne, zgodne z założeniami programu "Mój Rynek". Plac targowy wraz z parkingiem zostanie utwardzony, oświetlony, podłączony do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i energetycznej oraz wyposażony w odpływ wody deszczowej. W ramach inwestycji zostanie zbudowany budynek administracyjno-sanitarny oraz dwie wiaty stalowe o długości 62 m i 16 m, pod którymi znajdować się będą stoiska handlowe. Infrastruktura ta powstanie na obszarze ok. 6 tys. mkw. utwardzonego terenu - podaje e-grajewo.pl.

Całkowity koszt budowy targowiska to ok. 2,5 miliona złotych. Samorząd Grajewa dostanie milion zł dotacji, reszta to wkład własny miasta. Maksymalna wartość pomocy w ramach PROW na realizację projektów dotyczących budowy lub modernizacji targowisk w jednej gminie nie mogła przekroczyć miliona zł a dofinansowanie unijne mogło wynosić maksymalnie 75 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,52

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane