Grodzisk Wlkp.: Lokalny handel wypierany przez sklepy wielkopowierzchniowe

Autor: gloswielkopolski.pl 26 listopada 2015 09:44

Na terenie Grodziska Wielkopolskiego funkcjonuje obecnie 6 sklepów wielkopowierzchniowych. Zgodę  na powstanie takiego obiektu wydają władze miasta. Bardzo  często z  ich decyzją nie zgadzają się jednak mieszkańcy i grodziscy przedsiębiorcy - informuje gloswielkpolski.pl.

Głośną dyskusję na ten temat wywołała informacja o  planach dotyczących powstania następnego, takiego obiektu.  W ubiegłym tygodniu podczas posiedzenia komisji  ds. Gospodarczych oraz Ładu i Porządku Publicznego omawiano kwestię wydania opinii w sprawie zmiany przeznaczenia terenów wzdłuż ulicy Zielonogórskiej w zakresie dopuszczenia lokalizacji obiektów wielkopowierzchniowych na tym terenie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przy Zielonogórskiej miałaby powstać galeria o powierzchni około 7 tys. metrów kwadratowych.

Zdaniem Tadeusza Pankowskiego z Powiatowego Zrzeszenia Handlu i Usług burmistrz powinien zablokować możliwość budowy takich dużych obiektów i chronić drobny handel. Inaczej miasto całkowicie wymrze,  a jego centrum jeszcze bardziej się wyludni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,59

  • Śr

    3,49

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane