Grupa Chorten rozszerza działalność na Kujawsko-Pomorskie

Autor: dlahandlu.pl 12 września 2017 09:42

Grupa Chorten rozszerza działalność na Kujawsko-Pomorskie Na zdj. przedstawiciele zarządu Grupy Chorten, Krzysztof Pakuła oraz Sylwia Olechno

Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten, w której działa już ponad 1145 sklepów, planuje ekspansję na kolejny region, tym razem kujawsko-pomorski. Chce tam zapewnić detalistom organizację dystrybucji towarów i pozyskać nowych partnerów chcących prowadzić sklep pod jej szyldem.

Najsilniej rozbudowana siatka sklepów, które przyłączyły się do działającej od 2009 roku Grupy Chorten, jest obecnie w Podlaskim. Stąd bowiem wywodzą się założyciele grupy zakupowej, a na obszarze całego województwa podlaskiego jest blisko 400 punktów handlowych o zróżnicowanej wielkości. Kolejne zaś sklepy znajdują się na terenie Lubelskiego, Mazowieckiego, Warmińsko-Mazurskiego, Świętokrzyskiego, Pomorskiego i Łódzkiego. Od września tego roku Grupa Chorten zaczyna tworzyć komórkę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

- Uważamy, że jest to rynek bardzo perspektywiczny. To duży obszar, gdzie w przyszłości możemy pozyskać nowych partnerów nie tylko w miastach takich jak Toruń czy Bydgoszcz, ale też w mniejszych miejscowościach. Natomiast w tej chwili organizujemy przede wszystkim strukturę dystrybucyjną. Kujawsko-Pomorskie to ósmy region, w którym będziemy obecni, a docelowo chcemy objąć swoim zasięgiem całą Polskę – mówi Sylwia Olechno, dyrektor generalna Grupy Chorten.

We wrześniu firma powołała nowego dyrektora, który będzie odpowiedzialny za rozwój współpracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

- Pierwsze podejmowane już przez nas kroki to konsultacja z dostawcami, z którymi współpracujemy, jakie sklepy z terenu województwa mogłyby być najbardziej rentowne ze względu na ilość zamówień, a nie są jeszcze w żaden sposób zrzeszone. Wkrótce będziemy chcieli zaproponować im współpracę, co oznacza dla właścicieli sklepów przede wszystkim korzystniejsze warunki handlowe. Jednocześnie jak najszybciej chcemy podpisywać nowe umowy z dystrybutorami i hurtowniami, aby zapewnić sklepom sprawną organizację dostaw – mówi Adam Bentlejewski, dyrektor regionu kujawsko-pomorskiego Grupy Chorten.

Pierwszym partnerem Grupy Chorten w tym województwie jest Roman Walicki, który prowadzi sklep spożywczo – przemysłowy w miejscowości Złotoria.

- To bardzo dobrze, że Grupa Chorten ze wschodu Polski idzie dalej na Zachód, bo taka oferta jest potrzebna zwłaszcza właścicielom małych sklepów. Sam liczę przede wszystkim na rozszerzenie sieci hurtowni, z których będę mógł brać towar – mówi Roman Walicki, partner Grupy Chorten.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane