PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Grupa EMF sprzedaje udziały w spółkach dystrybucyjnych za 32 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 3 lutego 2016 09:46

18 stycznia Grupa EMF oraz jej podmiot bezpośrednio zależny Mataro Investments zawarły z Orbico d.o.o. przedwstępną umowę sprzedaży udziałów w spółce Optimum Distribution Sp. z o.o. (OPD PL) oraz Optimum Distribution CZ&SK s.r.o. (OPD CZ) za łączną kwotę. 32 mln zł

Grupa EMF dokona sprzedaży na rzecz Orbico wszystkich posiadanych przez siebie udziałów w spółce Optimum Distribution CZ& SK s.r.o. o łącznej wartości nominalnej CZK 14 200.000, reprezentujących 100 % kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników OPD CZ.
Mataro dokona sprzedaży na rzecz Orbico wszystkich posiadanych przez siebie udziałów w spółce Optimum Distribution Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (OPD PL) o łącznej wartości nominalnej PLN 50.000, reprezentujących 100% kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników OD PL – czytamy w komunikacie.

Łączna cena sprzedaży udziałów OPD CZ oraz OPD PL wyniesie 32 mln zł.

-Umowa przedwstępna zakłada również refinansowanie przez kupującego (w dniu zawarcia umowy przyrzeczonej) długu OPD PL oraz OPD CZ w łącznej kwocie 50 000 000 zł. Cena sprzedaży może podlegać zmianom w związku z zastosowaniem procedury posttransakcyjnej korekty ceny przewidzianej umową przedwstępną - podano w komunikacie.

Mataro jest podmiotem dominującym grupy kapitałowej Optimum Distribution, którą tworzą firmy działające w segmencie dystrybucji kosmetyków, odzieży i obuwia sportowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane