PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Grupa Specjał zamknęła transakcję nabycia spółki Rabat Service

Autor: www.dlahandlu.pl 23 grudnia 2013 13:04

18 grudnia 2013 r. w Gdańsku doszło do zawarcia umowy na podstawie, której Polska Sieć Handlowa Nasz Sklep SA nabyła zorganizowaną część przedsiębiorstwa Rabat Service S.A. w upadłości likwidacyjnej.

Rzeszowski Specjał przejął w ramach umowy m.in.: spółkę LD Holding Spółka Akcyjna z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju zarządzającą sieciami franczyzowymi eLDe, Livio, Sieć 34, oraz, centrum dystrybucyjne przy ul. Zastawnej w Pruszczu Gdańskim, sklepy własne na Pomorzu oraz akcje i udziały w innych spółkach. Transakcja została zamknięta, a cena sprzedaży zapłacona w całości.

Zrealizowana inwestycja wzmacnia pozycję Grupy Kapitałowej Specjał na rynku hurtowym FMCG, i będzie miała bezpośredni wpływ na wzmocnienie pozycji, współpracujących z nią na terenie całej Polski, niezależnych sklepów detalicznych w stosunku do sieci supermarketów i dyskontów spożywczych.
Grupa Kapitałowa Specjał od lat konsekwentnie realizuje strategię przejęć, rozbudowując poprzez przyczółki hurtowe sieć detaliczną Nasz Sklep , liczącą już ponad 2500 sklepów franczyzowych.

Ogólnopolska Grupa Kapitałowa Specjał zarządza obecnie jedną z największych sieci sklepów detalicznych FMCG, na którą składa się ponad 3800 placówek handlowyc (eLDe, Sieć 34 i Livio - łącznie 1300 placówek oraz Nasz Sklep, Delikatesy Sezam, Lubazo - 2500 sklepów).
Dotychczasowy zarząd LD Holding S.A. został odwołany przez Radę Nadzorczą spółki powołaną przez syndyka masy upadłości Rabat Service S.A. reprezentującego byłego akcjonariusza. Obecnie prezesem zarządu LD Holding S.A, jest Krzysztof Tokarz . Pierwsze działania nowego zarządu, potwierdzają, że priorytetem jest wzmocnienie spółki i inwestowanie w jej intensywny rozwój.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,50

  • Śr

    7,74

  • Min

    5,91

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane