Grupa Żywiec sprzedaje spółkę dystrybuującą produkty w kanale tradycyjnym

Autor: dlahandlu.pl 23 lipca 2015 21:44

Grupa Żywiec sprzedaje spółkę dystrybuującą produkty w kanale tradycyjnym fot. materiały prasowe

Distribev Holding, spółka zależna Grupy Żywiec, zawarła z chorwacką spółką Orbico wstępną umowę sprzedaży udziałów spółki Distribev - podał Żywiec w komunikacie. Cena za udziały wynosi 96 mln zł.

Zgodnie z umową, po spełnieniu warunków zawieszających, Orbico kupi udziały stanowiące 80 proc. kapitału zakładowego Distribev w chwili realizacji sprzedaży.

 Grupa Żywiec i Distribev Holding będą posiadać łącznie pozostałe 20 proc. udziałów w tej spółce.

Distribev Holding i Grupa Żywiec są uprawnione do zażądania od Orbico nabycia wszystkich posiadanych przez nich pozostałych udziałów w Distribev po cenie wyliczonej poprzez odniesienie do średniej rentowności Distribev, lecz nie niższej niż cena wynikająca z umowy. Z tego prawa można skorzystać nie wcześniej niż po 30 czerwca 2019 r.

Równocześnie z realizacją transakcji Żywiec i Distribev zawrą siedmioletnią umowę dystrybucyjną, zgodnie z którą Distribev będzie pełnił rolę dystrybutora produktów w kanale detalu tradycyjnego

-  Zawarcie partnerstwa strategicznego z Grupą Orbico, jednym z wiodących graczy na rynku usług dystrybucyjnych w Europie, to kolejny ważny krok w implementacji strategii Grupy Żywiec ukierunkowanej na poprawę pozycji konkurencyjnej na szybko zmieniającym się rynku. Wierzmy, że pozyskanie takiego inwestora strategicznego dla spółki Distribev będzie miało pozytywny wpływ na dalsze doskonalenie obsługi klientów z kanałów detalu tradycyjnego i gastronomii oraz przyczyni się do dalszego zrównoważonego wzrostu spółki. – powiedział Guillaume Duverdier, prezes zarządu Grupy Żywiec S.A. - Jednocześnie umożliwi to Grupie Żywiec pełną koncentrację na kluczowych obszarach biznesu, czyli warzeniu najlepszej jakości piwa i budowaniu silnych marek – dodał.

- Poprzez tę inwestycję w spółkę Distribev, Grupa Orbico kontynuuje swój konsekwentny rozwój w obszarze dystrybucji, w szczególności w obsłudze detalu tradycyjnego i gastronomii. Będziemy się koncentrować na ciągłym doskonaleniu usług dla naszych klientów, konsumentów i partnerów, jednocześnie umożliwiając rozwój pracownikom – powiedział  Josip Roglić, wiceprezes Orbico Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane