PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

GS Ozorków: Małe sklepy boją się koncentracji w hurcie

Autor: www.dlahandlu.pl 15 października 2013 10:28

GS Ozorków: Małe sklepy boją się koncentracji w hurcie

Zakaz handlu w niedzielę uważam w Polsce za mało prawdopodobny. Trudno też ocenić jego znaczenie dla rynku. Nasza firma jako dostawca sieci handlowych ma tu szczególnie niełatwą ocenę zjawiska. W rozmowach prywatnych zwracamy uwagę na inne święta a w szczególności Wigilię. Moim zdaniem jest to tak wyjątkowy dzień w polskiej tradycji, że powinien już dawno być dniem wolnym dla handlu - mówi Dariusz Szpakowski, prezes zarządu GS Ozorków.

Zdaniem prezesa GS Ozorków, konkurencja na polskim rynku handlowym będzie nadal rosła. Zwiększająca się liczba dyskontów na pewno zmniejszy liczbę małych i średnich sklepów, ale powinny pozostać te lepiej zarządzane.
- Nie wiadomo czym skończy się koncentracja w hurcie. Małe sklepy boją się, że od pewnego momentu zaczną pogarszać się warunki zakupów i zwiększy się dystans do dużych sieci. Jeśli deklaracje fraczyzodawców się potwierdzą, sieciowanie powinno to zjawisko ograniczyć a może i odwrócić. Przyszłość pokaże, czy Portugalczycy w Polsce są równie skuteczni w zarządzaniu dyskontami co siecią hurtową i franczyzową - podsumowuje Dariusz Szpakowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Barian 2013-10-15 14:10:23

  ".. ale powinny zostać te lepiej zarządzane" Panie prezesie, czyli sklepy GS Ozorków już spisane na straty. Zakaz handlu w niedziele w święta nie pomoże.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,45

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane