PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Handel ma problemy z interpretacją ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

Autor: POHiD, www.dlahandlu.pl 10 kwietnia 2012 15:01

28 marca br. odbyło się spotkanie przedstawicieli działów prawnych firm członkowskich POHiD z Andrzejem Lewińskim, Zastępcą Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. W trakcie spotkania omówiono aktualne wymagania w zakresie ochrony danych osobowych oraz projektowane w rozporządzeniu UE nowe rozwiązania, które po wejściu w życie będą obowiązywały państwa członkowskie bezpośrednio, bez potrzeby ich implementacji.

Podkreślono istotność ochrony danych osobowych dla praktyki biznesowej. Wskazano na tej podstawie na potrzebę wypracowania jak najlepszych praktyk w tym zakresie i weryfikację dotychczasowych, powstałych w oparciu o obowiązujące przepisy.

Jak informuje POHiD, w trakcie dyskusji najwięcej uwagi poświęcono kwestii niejasności przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, bowiem w wyniku jej nowelizacji wykreślono, iż przepisów o ochronie danych osobowych nie stosuje się do przedsiębiorców/osób fizycznych. W związku z powyższym powstał problem czy należy prowadzić i zgłaszać do GIODO rejestry tych podmiotów, w przypadku współpracy tych firm z sieciami handlowymi.

Dodatkowo zaproponowano, że POHiD opracuje propozycję do projektu legislacyjnego „Deregulacja III", mającego uprościć i ujednolicić wykładnię przepisów regulujących prowadzenie działalności gospodarczej. Aktualnie, w środowisku prawników pracujących w Komitecie Prawnym POHiD, dyskutowane są warianty projektów zapisów mających dokonać zmiany stosownego zapisu w ustawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane