Handel stawia na szkolenia z technik sprzedaży

Autor: onet.pl 2 grudnia 2011 16:31

Większość sprzedawców odbywa specjalne szkolenia powadzone przez doświadczonych psychologów oraz trenerów biznesu i wie, co zrobić, by sprzedać klientom droższy produkt za wyższą cenę - pisze onet.pl.

Jak informuje onet.pl, uczestnicy szkoleń dla sprzedawców uczą się m.in. jak przyciągnąć uwagę klienta, budować argumentację, aktywnie słuchać i wzbudzać chęć zakupu oraz posiadania. Wszystkie instytucje zajmujące się handlem stawiają na wzrost obrotów, a co za tym idzie - na szkolenia z technik sprzedaży. I taki trend ma być utrzymany.

Techniki sprzedaży to wszystkie zachowania podjęte przez sprzedawcę począwszy od poznania potrzeb klienta, na nakłanianiu go do zakupu kończąc. Jedną z najbardziej popularnych technik jest cross - selling. W tej metodzie do już dokonanego zakupu oferowane są dodatkowe opcje. Sprzedawca ma komfort, że produkt został już kupiony i składając propozycję niczego nie traci.
Inna metoda nosi nazwę up - selling i polega na proponowaniu klientom produktu nowszego, o lepszych i przede wszystkim droższych parametrach - czytamy w serwisie onet.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,91

  • Min

    2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane