Handlowcy liczą na szybką zmianę wysokości interchange

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 25 czerwca 2013 13:27

Od połowy 2014 r. wysokość interchange wyniesie maksymalnie 0,5 proc – taką decyzję podjęli posłowie na nadzwyczajnej podkomisji finansów publicznych 20 czerwca 2013.

Projekt ustawy musi zostać zatwierdzony jeszcze przez obie izby Parlamentu RP. - Nasze uwagi zostały wysłuchane przez parlamentarzystów, jest to cenna i przyszłościowa dla handlu decyzja naszych władz - komentuje Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu. O ustawowe uregulowanie stawek opłat interchange Polska Izba Handlu zabiegała już od kilku lat w raz z innymi organizacjami reprezentującymi handel i usługi, w tym m.in. z Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji oraz Fundacją Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.

Obecnie mamy jedną z najwyższych stawek interchange w Europie. Środowiska handlu liczą, iż okresy przejściowe nie będą nadmiernie długie, ponieważ sprawa uregulowania tych opłat i tak jest już trwa zbyt długo, a handel i usługi tracą w taki sposób co miesiąc kilkadziesiąt mln zł. Każdy dzień zwłoki oddziałuje niekorzystnie na handel, ale także hamuje rozwój nowoczesnych form płatności w Polsce.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na potrzebę uporządkowania wszystkich składowych elementów opłaty ponoszonej przez punkty akceptujące transakcje kartami płatniczymi. Tak aby niska stawka interchange nie była rekompensowana zawyżaniem pozostałych należności.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Elavon 2013-06-25 18:26:35

  woj. pomorskie:obsługa kart płatniczych,zadzwoń i zapytaj o stawki.tel 695 399 085 Elavon.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,41

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane