PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Hortex może przejąć hurtownie produktów mrożonych

Autor: UOKiK/dlahandlu.pl 1 kwietnia 2015 12:31

Grupa Hortex otrzymała od UOKiK-u zgodę na przejęcie spółek zajmujących się hurtową sprzedażą produktów mrożonych takich jak: Ren, Marywilska, Allfood, Iglomen oraz Chłodnie Europejskie. Nad trzema ostatnimi przedsiębiorcami Hortex będzie sprawował współkontrolę - informuje UOKiK.


Spółka prowadzi działalność na rynku wprowadzania do obrotu soków, napojów i mrożonek.  Działalność uczestników koncentracji pokrywa się na krajowych rynkach wprowadzania do obrotu mrożonych owoców i warzyw. Analiza UOKiK wykazała, że ich udziały nie są na tyle wysokie, aby zagroziły konkurencji, a wynikają głównie z pozycji Hortexu, który nadal będzie spotykał się z konkurencją ze strony innych podmiotów.

- Porozumienie umożliwi Ren istotną poprawę płynności, spłatę zaległości płatniczych i aktywny rozwój na rynku dystrybucji żywności mrożonej. Docelowo chcemy wykorzystać potencjał obecnej Grupy Ren w naszym projekcie stworzenia nowoczesnego i wydajnego systemu dystrybucji najlepszych marek w kategorii żywności mrożonej opartego zarówno o firmy, w których Grupa Hortex jest zaangażowana kapitałowo, jak również niezależnych, silnych dystrybutorów - zapewnia Tomasz Kurpisz, prezes zarządu Hortex Holding SA.

Dotychczasowi właściciele Ren i Marywilska zrezygnowali z pełnionych funkcji oraz zobowiązali się do nie podejmowania jakiejkolwiek działalności związanej z dystrybucją żywności mrożonej przez okres 3 lat. Nowy właściciel powołał Remigiusza Czerneckiego na stanowisko prezesa zarządu spółki Ren. W skład nowego zarządu weszli również dotychczasowi menedżerowie spółki - Jacek Maciejewski (dyrektor zakupów) oraz Michał Hryc (dyrektor finansowy). Za obszar sprzedaży w zarządzie Ren odpowiedzialny będzie Andrzej Formas dyrektor sprzedaży).

Będąca częścią Grupy Hortex spółka Polski Ogród pozostaje (podobnie jak dotychczas) wyłącznie producentem mrożonych warzyw i owoców z własnym działem sprzedaży obsługującym na identycznych zasadach wszystkich dystrybutorów, w tym Ren i inne nabyte w ramach transakcji podmioty. Zaangażowanie Hortex w Ren nie zmienia podejścia do innych dystrybutorów produktów mrożonych Hortex – Hortex w dalszym ciągu będzie aktywnie wspierał ich rozwój.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane