Hurtownicy przerażeni nową strategią sprzedaży BAT-u

Autor: gazeta.pl 27 września 2013 09:11

Hurtowne boją się nowych zasad sprzedaży papierosów. Jak twierdzą dystrybutorzy zmiana zasad dystrybucji wyrobów tytoniowych sprawi, że w całym kraju na bruk pójdzie ponad 10 tys. pracowników - pisze gazeta.pl.

Przypomnijmy, że koncern tytoniowy British American Tobacco zapowiedział zmianę zasad sprzedaży papierosów. BAT zamiast jak dotychczas sprzedawać swoje papierosy przez działające na rynku hurtowne, z których trafiają do m.in. do kiosków i sklepów. Chce w ramach nowego systemu sprzedawać je bezpośrednio do detalistów.

W tym celu firma, która dziś ma w Polsce 1200 pracowników, zatrudni dodatkowo 700 osób. Głównie przedstawicieli handlowych. W ciągu kilku miesięcy od uruchomienia nowego systemu sprzedaż ponad połowy papierosów sprzedawanych w Polsce przez BAT ma trafiać bezpośrednio do detalistów. Reszta, tak jak dziś, za pośrednictwem hurtowni. Koncern liczy, że dzięki zmianie sposobu dystrybucji swoich produktów zwiększy sprzedaż papierosów i swój udział w rynku tytoniowym w Polsce. Dziś ma 28 proc. tego rynku. BAT przewiduje też, że jego śladem pójdą inne firmy tytoniowe.

Hurtownicy wyrobów tytoniowych przekonują, że nowy model dystrybucji papierosów będzie miał katastrofalne skutki finansowe dla ich firm. Spowoduje likwidację ponad 20 proc. miejsc pracy w hurtowym handlu wyrobami tytoniowymi w Polsce.

Zdaniem hurtowników jeżeli taki model wprowadzą także pozostali producenci wyrobów tytoniowych, ich firmy zbankrutują, a na bruk w całym kraju pójdzie ponad 10 tys. pracowników. Z szacunków naszego środowiska wynika, że firmy zajmujące się hurtową sprzedażą papierosów w Polsce właśnie taką liczbę pracowników obecnie zatrudniają. Roczny obrót tych firm sięga ok. 25 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • msz 2013-09-28 22:49:16

    No Pinokio ogłosił konie kryzysu...a KRYZYS dopiero się zaczyna. Bufor bezrobociowy - czyli drobny handel - właśnie zaczyna dogorywać. Ponad sto tysięcy sklepików zostanie zamkniętych...Panie Premierze...kryzys dopiero się zaczyna. Ale żeby to wiedzieć należy coś o rodakach wiedzieć...nie o tych "budżetowych" ale o tych co realny dochód przynoszą...

  • b. prac. sieci 2013-09-27 18:18:22

    No i dobrze jak dotychczasowe hurtownie "tytoniowe" nie wykazały się dalekowzrocznością, to samo czeka inne branże, zacznie wyżynanie się nawzajem bo na powstawało tego chadziajstwa bez opamiętania w pogoni za szmalem bez długofalowej strategii, teraz duży albo wchłonie małego albo zwinie interes a blaszaki będą tak dochodowe jak nasze stadiony!!! dzięki ekipie Tuska-hulaj dusza piekła nie ma!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane