PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Hygienika się rozrośnie, trwają rozmowy z siecią handlową

Autor: Parkiet 10 grudnia 2012 09:09

Niewykluczone, że grupa Hygienika się rozrośnie. Jak ujawnia prezes Kamil Kliniewski na łamach "Parkietu", trwają rozmowy z jedną siecią handlową, która chciałaby się przyłączyć do giełdowej spółki.

Jak ujawnia Kliniewski, zainteresowana spółka działa m.in. w branży spożywczej. Gdyby weszła do grupy przeszłaby pod szyld sieci Dayli, którą - po przejęciu polskiego oddziału Schleckera - rozwija Hygienika. Gdyby doszło do przejęcia lub połączenia z tą siecią, Dayli miałaby od razu 260 placówek (obecnie ma ich ok. 160).

Wcześniej prezes Hygieniki zapowiadał, że w perspektywie trzech lat sieć Dayli powinna liczyć 300 placówek. Ale te plany dotyczyły jedynie rozwoju organicznego - pisze "Parkiet".

Tymczasem Hygienika ma także plany, aby ra­zem z kon­cer­nem Fo­od­Ca­re stwo­rzyć "pol­skie­go Uni­le­ve­ra". Analitycy zastanawiają się, kto sta­nie na je­go cze­le. Wiesław Włodarski deklaruje, że jest mocno zainteresowany Hygierniką. Jednak Kliniewski wcale nie chce oddawać mu kontroli nad spółką. Obaj biznesmeni deklarują, że są w stałym kontakcie i mają bardzo ciekawe pomysły na biznes - wspólny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane