PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Hygienika udziałowcem drogerii Schlecker w Polsce

Autor: www.dlahandlu.pl 22 września 2012 21:56

Hygienika udziałowcem drogerii Schlecker w Polsce

20 września, spółka Hygienika zakończyła negocjacje z funduszem private equity TAP 09, podpisując umowę na mocy, której została udziałowcem sieci drogerii Schlecker w Polsce. Tym samym spółka została strategicznym partnerem Grupy TAP DayliVertriebs, zarządzającej siecią 1400 przejętych drogerii Schlecker w Europie.


Dla Hygieniki sfinalizowanie transakcji stanowi przełom w skali prowadzonej działalności. Pozwoli ona na zwielokrotnienie obrotów giełdowej spółki. Hygienika wspólnie z Grupa DailyVertiebs, zamierza realizować strategie rozwoju na wszystkich obecnie istniejących rynkach, jak również wdrożyć plan zakładający ekspansję działalności na nowe rynki m.in. Europy Wschodniej.
Schlecker Polska posiada w naszym kraju blisko 200 sklepów głównie w mniejszych miejscowościach oraz magazyn centralny w Piotrkowie Trybunalskim. - Planujemy intensywny rozwój sieci, która rocznie powinna powiększać się o 10-15 proc. W perspektywie trzech lat powinna liczyć około 300 placówek. W czwartym kwartale tego roku, spółka przedstawi szczegółową strategię ekspansji sieci Schlecker na najbliższe 3 lata - mówi Kamil Kliniewski, szef spółki Hygienika.
Pierwsza decyzja zapowiadająca daleko idące zmiany to rebranding sieci. - Zmieniamy nazwę sieci na Dayli. Stare sklepy będą stopniowo przebudowywane na nowy model, w którym zwiększy się ilość asortymentu spożywczego. Ponadto planowane jest poszerzenie zakresu usług dla klientów. Nowy model biznesowy jest odpowiedzią na obecne potrzeby klienta, zakłada nowatorskie rozwiązanie, jakiego jeszcze nie ma na polskim rynku. Myślę że zaskoczymy konkurencję - tłumaczy Kliniewski.
Hygienika wraz z grupą TAP DailyVertiebs, posiadającą obecnie 1400 sklepów w krajach: Austria, Włochy, Belgia, Luksemburg i Polska, zamierza sukcesywnie budować pozycje silnego i stabilnego gracza rynku detalicznego FMCG w Europie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane