IH z Łodzi po kontroli: Sklepy oszukują na promocjach i gratisach

Autor: dzienniklodzki.pl 9 listopada 2014 19:16

Inspektorzy handlowi z Łodzi przyjrzeli się promocjom. Inspektorzy sprawdzali, czy artykuły, które zgodnie z zapewnieniami miały być bezpłatne, rzeczywiście takie były. Przyjrzeli się też temu, czy właściciele sklepów sztucznie nie zawyżają cen, które obowiązywały przed wprowadzeniem promocji. Skontrolowanych zostało osiem sklepów w regionie. Nieprawidłowości stwierdzono aż w pięciu - podaje dzienniklodzki.pl.

Kontrole odbyły się w łódzkich sklepach Żabka przy ul. Radwańskiej 6, Intermarche (ul. Haszka 1), Odido (Żubardzka 14) oraz Primus (Wilcza 4). Inspektorzy odwiedzili też Tesco w Skierniewicach, radomszczańską Stokrotkę (ul. Jana Pawła II), opoczyńskie Netto (ul. Piotrkowska) oraz sklep nienależący do sieci, a zlokalizowany przy ul. Polnej 11 w Sieradzu.

W sklepie Odido kawa rozpuszczalna Jacobs Cronat Gold 200 gramów z 50-gramowym gratisem była oferowana do sprzedaży w cenie 24,50 zł, zaś ta sama kawa rozpuszczalna o wadze 200 gramów w cenie 21,50 zł. Oznacza to, że za gratis trzeba było zapłacić 3 zł.

W Żabce promocyjna cena napoju cytrynowego Kubuś Watter była nieznacznie wyższa od ceny, która obowiązywała wcześniej. Natomiast w sklepach Primus, Netto i Stokrotka klienci nie byli informowani o wysokości cen sprzed promocji oraz o okresie trwania promocji. W Żabce inspektorzy odkryli sześć partii towarów, które co prawda nie były objęte promocją, ale były przeterminowane.

Handlowcy przeważnie tłumaczą się przeoczeniem, zapewniają, że nie mieli zamiaru wprowadzać w błąd kupujących. Właściciel sklepu Odido wyjaśnia, że zamieszanie z cenami kawy wynikało z tego, ze towar kupowany jest w różnych hurtowniach.

Inspektorzy nałożyli na handlowców trzy mandaty o łącznej wartości 550 zł. Zażądali też wycofania przeterminowanych towarów, a także usunięcia nieprawidłowości.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Gregor 2014-11-17 15:30:15

  "Jacobs Cronat Gold 200 gramów z 50-gramowym gratisem była oferowana do sprzedaży w cenie 24,50 zł, zaś ta sama kawa rozpuszczalna o wadze 200 gramów w cenie 21,50 zł"- mandat powinien dostać producent, który autoryzuje ten burdel, sprzedając kawę z gratisem drożej niż goły słoik.Gdyby ceny wyrównać, sklep zostanie bez marży na produkcie z gratisem.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,99

 • Śr

  7,24

 • Min

  3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5083

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane