IJHARS stwierdziła obecność wieprzowiny w produkcie wołowym. Próbka pochodziła od hiszpańskiego dostawcy

Autor: www.dlahandlu.pl 9 kwietnia 2013 09:41

IJHARS stwierdziła obecność wieprzowiny w produkcie wołowym. Próbka pochodziła od hiszpańskiego dostawcy

IJHARS na podstawie przeprowadzonych badań stwierdziła, że produkt oznakowany jako wołowy, przygotowany do wprowadzenia do obrotu na terenie Polski, nie spełniał wymogów deklaracji producenta. W produkcie stwierdzono 29 proc. niedeklarowanego mięsa wieprzowego. Partia mięsa, z którego pobrano próbkę do badań zakupiona została od hiszpańskiego dostawcy.

IJHARS powiadomiła Komisję Europejską o obecności niedeklarowanego surowca wieprzowego jako realnym czynniku, który narusza zasady bezpieczeństwa żywności.

KE odrzucając powiadomienie nie znalazła podstaw do uznania wyniku przedstawionego przez IJHARS za bezpośrednie lub pośrednie niebezpieczeństwo grożące zdrowiu ludzkiemu. - Niezrozumiałe jest jednak dopuszczenie do systemu informacji o podejrzeniu fałszowania mięsa wołowego surowcem końskim przy jednoczesnym pominięciu danych o obecności niedeklarowanych surowca wieprzowego - przekonuje Inspekcja.

- W ostatnim czasie mamy do czynienia z licznymi próbami nawoływania do bojkotu polskiej żywności. Kampania eliminowania polskiej żywności z rynków krajów UE, w którą zaangażowani byli wysocy urzędnicy państwowi, spowodowała niewątpliwie spadek zaufania konsumentów, zarówno w Polsce jak i w innych krajach. Nagłośnione przez media zarzuty postawione Polsce dotyczące jakości polskich produktów żywnościowych, miały charakter daleko posuniętych pomówień - dodaje IJHARS.

Skandaliczne sytuacje z jakimi aktualnie boryka się polski przemysł spożywczy to przykłady przestępstw gospodarczych, będących wynikiem oszukańczych praktyk nieuczciwych przedsiębiorców.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b. prac sieci spec. HACCP 2013-04-09 17:08:15

  Brawo IJARIS wreszcie! Tyle że to że konkurencja z zachodu walczy podstępnie to jedno, a drugie to to, że często te pomówienia są prawdziwe a kary za nie śmiesznie niskie!!!

 • Ola 2013-04-09 15:00:54

  I dlatego powinny być bardzo surowe kary łącznie z dozywociem . Wtedy oszuści baliby się .

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,99

 • Śr

  7,24

 • Min

  3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5083

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane