Inspekcja Weterynaryjna zleciła kontrole wszystkich ubojni w Polsce

Autor: PAP 4 kwietnia 2013 10:23

Główny Lekarz Weterynarii zlecił kontrolę wszystkich ubojni w kraju. Stało się tak w konsekwencji nieprawidłowości w ubojni k. Białej Rawskiej, gdzie znaleziono mięso niewiadomego pochodzenia – podaje PAP.

- To kontrola profilaktyczna - powiedział PAP szef Inspekcji Weterynaryjnej Janusz Związek. Zaznaczył, że sprawdzenie wszystkich ubojni, których jest ponad tysiąc, a także ponad 3000 podmiotów zajmujących się transportem i skupem zwierząt, potrwa nie mniej niż dwa tygodnie. Jak podkreślił, Inspekcja chce m.in. sprawdzić, czy nie dochodziło do uboju chorych zwierząt i wprowadzenia ich mięsa na rynek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b. pracownik sieci 2013-04-05 11:36:35

    Znowu kontrola profilaktyczna a efekt taki będzie jak z kontroli w ZM Constar, Główny lekarz awansowa-zatrudnił się w Constarze to może ZM Viola albo ubojnia od padlin zatrudnia b. lekarzy wet, bo nawet ma stołku Głownego lekarza co rusz jest nowy szef!!! jaja sobie robicie . Jak komuś bedzie zależeć zeby "nas sąmsiedzi nie pomawiali" o padlinę, susz jajeczny, sól i inne afery prawdziwe" to powoła jedną sprawną Agencję Zywności która zrobi porządek.Ale trzon tej nowej wini sprawować insp z IJARIS , no ale PSL do tego nie dopóści bo lek wet to ich alektorat!!!

  • specjalista HACCP 2013-04-05 11:28:57

    Oczywiście tyle ze tą kontrolę należało wykonać zaraz a nie dać zakładą i swym lekarzom czas na usuniecie dowodów !!!

    Poza tym rozciągnąć na markety które produkują żywność-mięso,kiełbasy np Selgros, i krajowe, tam też szukają oczczędności i kupują tanio,za nic mając jakość.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane