PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Interlex zmienił operatora franczyzowego

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 24 maja 2010 12:59

Interlex zmienił operatora franczyzowego

21 maja w Krakowie otwarto kolejne dwa franczyzowe Kefirki. Jeden przy ul. Orzechowej 5, drugi przy ul. Na Kozłówce 3. - Już 10 lat temu otwierając pierwszy własny sklep szukaliśmy operatora, który mógłby nam pomóc, nie odbierając równocześnie naszej niezależności w doborze asortymentu oraz partnerów handlowych - tłumaczy decyzję o przystąpieniu do sieci Joanna Mandecka, członek zarządu Interlex, firmy zarządzającej nowymi punktami franczyzowymi Kefirka.

Już wcześniej Interlex współpracował z innymi sieciami franczyzowymi. - Zdobiliśmy dużą wiedzę na temat działania sieci oraz na temat franczyzy, co w konsekwencji zaoowocowało decyzją o wyjściu z sieci w której dealer ponosił konsekwencje finansowe wszelkich błędów franczyzodawcy - zarówno złego doboru dostawców, nietrafionego asortymentu, nieudanych promocji, zbyt wysokich kosztów reklamy oraz sprzętu. Szukaliśmy potem partnera wśród obecnych na rynku podmiotów, ale warunki oferowane przez sieci często nie były zadowalające - tłumaczy Joanna Mandecka.

W końcu spółka zdecydowała się na współpracę z siecią Kefirek, którego operatorem jest spółka Serpol (Interlex od początku współpracował z Serpolem w zakresie zaopatrzenia sklepów w nabiał) . - Nasza polityka handlowa jest podobna. Sieć zapewni nam m.in. atrakcyjne ceny zakupu i promocje, pomoc w negocjacjach z dostawcami zewnętrznymi, preferencyjne zakupy sprzętu, serwis naprawczy, szkolenia i spotkania, a także reklamę, rozpoznawalne logo, gazetki. Równocześnie nadal możemy działać jak działamy: monitorować ceny na rynku, wprowadzać asortyment, którego poszukują nasi klienci i, co dla nas jest równie ważne, jesteśmy traktowani jak partnerzy biznesowi - wyjaśnia przedstawicielka firmy Interlex.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane