IŻŻ: Wiele szkolnych sklepików zamknięto. Inne zmieniły asortyment na zdrowszy

www.portalspozywczy.pl 24 sierpnia 2016 15:17

IŻŻ: Wiele szkolnych sklepików zamknięto. Inne zmieniły asortyment na zdrowszy Fot. Shutterstock

- Z informacji jakie dostawaliśmy od szkół wynika, że duża część sklepików została zlikwidowana, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Jednak wiele sklepików zmieniło asortyment produktów i na samym początku notowało mniejszą sprzedaż. Dopiero z czasem kiedy dzieci przekonały się do świeżego soku, kanapek z ciemnego pieczywa czy suszonych owoców chętniej zaczęły je kupować. Najnowsze brzmienie rozporządzenia nie zmienia za bardzo wcześniejszych założeń i takie produkty nadal dostępne będą w placówkach - mówi Hanna Stolińska-Fiedorowicz z Instytutu Żywności i Żywienia.

Jak dodaje, problem niewielkiej ilości produktów żywnościowych spełniających zaostrzone kryteria zawarte w przyjętym rok temu dokumencie dotyczył bardziej sklepików szkolnych niż stołówek.

- Problem braku asortymentu produktów spełniających założenia rozporządzenia bardziej dotyczył sklepików szkolnych, zwłaszcza pod kątem zawartości cukru i tłuszczu. Natomiast w stołówkach szkolnych posiłki powinny być przygotowywane bezpośrednio z naturalnych surowców. Jedynie stołówki które stosowały np. kostki rosołowe musiały przestawić się na zwykłą włoszczyznę, ale z dostępem takich produktów nie ma problemu niezależnie od miejsca zamieszkania - dodała Stolińska-Fiedorowicz.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    3,01

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane