PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Jak sprzedawać więcej w strefie kas

Autor: ASM GROUP dla dlahandlu.pl 24 lutego 2014 11:53

Jak sprzedawać więcej w strefie kas

Strefa kas to strategiczne miejsce, odwiedzane, przez każdego klienta, w której spędza dużo czasu. Jest to strefa oczekiwania, w której klient ulega słabości, staje się skłonny do wyjścia poza zakupową listę i dokonać zakupu impulsowego. Powszechnie uważa się, że zakupy impulsowe w strefie kasy mogą stanowić nawet ok. 5 proc. przychodów dlatego warto zadbać o odpowiedni merchandising tej strefy.

W strefie kas powinny pojawić się drobne produkty w cenie najlepiej do 10 zł. oraz takie, których  klienci nie znajdą w innych częściach sklepu czyli gumy do żucia, papierosy, zapałki, parafarmaceutyki, bilety komunikacji miejskiej, baterie ale także produkty będące powtórzeniem regularnej ekspozycji: batony, napoje.
Przemyślane działania oraz stosowanie różnych instrumentów przez dostawców oraz sieci handlowe potrafią przynieść znaczne wzrosty sprzedaży.
Warto tutaj wspomnieć o sezonowości, czyli umieszczanie zimą więcej produktów czekoladowych, z kolei latem nie może zabraknąć lodów, czy butelek wody mineralnej. Podobnie w przypadku popularnych świat, jak Walentynki, Wielkanoc, Boże Narodzenie oraz innych warto wygospodarować miejsce na tematyczną ekspozycję.
Ciekawym rozwiązaniem zwiększenia wydajności „złotej strefy" jest stworzenie w hipermarketach Carrefour jednej kolejki do kilkunastu kas, dzięki czemu strefa kas jest znacznie wydłużona i pojemniejsza.
Konkurencja w strefie kas jest ogromna, zwłaszcza, że przestrzeń jest ograniczona, dlatego należy podkreślać swoje produkty materiałami POS, najlepiej najskuteczniejszymi, czyli woblerami reklamowymi. Z drugiej strony należy pamiętać, że przeładowanie strefy kas może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, gdyż utrudni zauważenie produktu. Tu z pomocą przychodzi kolejne rozwiązanie, czyli usługa Digital Signage oferowana przez MoveTV dla sieci Tesco. Ekrany LCD przykuwają uwagę konsumentów, dzięki połączeniu treści rozrywkowych z blokami reklamowymi, a to może zwrócić uwagę klienta na produkt, skłonić do zakupu impulsowego, a tym samym przyczynić się do wzrostu sprzedaży.
Warto dołożyć wszelkich starań, aby klienci oczekujący przy kasach dokonali impulsowych zakupów, które w skali miesiąca generują ogromne przychody.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane