PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Jesień przyniosła wzrosty sprzedaży w handlu

Autor: dlahandlu.pl 19 października 2010 13:09

Lato i początek jesieni przyniosły wyraźną poprawę w handlu. Z danych Eurostatu wynika, że Polska wyróżnia się pod tym względem na terenie Unii Europejskiej. Eksperci z firm prowadzących sprzedaż detaliczną oraz zajmujących się dystrybucją i outsourcingiem sprzedaży przewidują, że druga połowa roku może pozwolić na wyrównanie bilansu po słabej wiośnie i początku lata.


Początek roku w handlu detalicznym był dla wielu firm okresem próby. Produkty stały na półkach, a klienci wyraźnie ograniczali zakupy. Przyczyn tego zjawiska było wiele: długa zima, deszcze i powodzie, żałoba narodowa, lęk przed kryzysem. Na szczęście już od lipca widać było wyraźne ożywienie na rynku. Z opublikowanych w ostatnich dniach danych Eurostatu wynika, że Polska zdecydowanie wyróżnia się na tle innych krajów Unii Europejskiej. W obrębie 27 krajów członkowskich w sierpniu odnotowano średnio spadek sprzedaży detalicznej o 0,3%, a w ujęciu rok do roku wzrost zaledwie o 0,8. Polska ze wzrostem rocznym na poziomie 6,7 proc. jest zdecydowanym liderem.

- Znacznie zwiększyła się rotacja produktów na półkach, wzrastają obroty.  Od początku lipca do końca września zanotowaliśmy wzrost sprzedaży o około 10  proc.- mówi Łukasz Gajewski, prezes firmy Target BPO, specjalizującej się w outsourcingu sprzedaży m.in. dla dużych koncernów branży FMCG.

Obecne odbicie w sprzedaży może być znakiem, że zażegnaliśmy kryzys na dobre. Początek 2011 roku pokaże jak poradzimy sobie z podwyżką podatków i zapowiadaną ostrą zimą, przedsiębiorcy są jednak dobrej myśli. Dobrego nastroju firm nie psują również doniesienia o obniżających się nastrojach konsumenckich. Według przedsiębiorców jest to wynik przede wszystkim zwiększonych obaw o stan finansów państwa, nie zaś niepokoju o budżet rodziny czy firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,19

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane