PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Jeśli PiS zwolni z podatku sieci franczyzowe to zwycięzcą będzie Luis Amaral

Autor: natemat.pl 19 lutego 2016 09:46

Jeśli PiS zwolni z podatku handlowego sieci franczyzowe to zwycięzcą takiego rozwiązania będzie Luis Amaral, miliarder, szef Eurocash największej sieci hurtowni w Polsce i właściciel franczyzowej sieci sklepów ABC, Groszek i Delikatesy Centrum liczącej prawie 10 tys. punktów - podaje natemat.pl

Na zamieszaniu wokół podatku handlowego Lusi Amaral zyskał już dobre kilkaset milionów złotych. Ilekroć posłowie prezentowali szczegóły ustawy akcje jego spółki (ma 45 proc. akcji) Eurocash, notowanej na warszawskiej giełdzie szły w górę. Po pierwsze podatek od handlu detalicznego nie obejmie sprzedaży hurtowej, a ten biznes Amarala osiąga prawie 17 mld złotych przychodów.

Niedawno Adam Abramowicz, szef Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego zapowiedział, że twórcy ustawy wsłuchają się w głos drobnych przedsiębiorców i małe oraz średnie sklepy w stowarzyszeniach franczyzowych nie zostaną objęte podatkiem.

Jak pisze natemat.pl Eurocash kontroluje trzy sieci franczyzowe. ABC, Groszek i Delikatesy Centrum to w sumie 10 tys. sklepów. Dodatkowo Eurocash jest głównym dostawcą dla Lewiatana, którego kupcy najgłośniej protestowali przeciwko podatkowi.

Więcej w natemat.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • sklepikarz 2016-02-21 21:38:04

  Dla sklepów to nie ma znaczenia, czy są w sieci zarządzanej przez Eurocash, czy Specjał, czy MarOl itp. To są prywatne małe i średnie przedsiębiorstwa, które walczą o przetrwanie, a Amaral im nie pomoże. On zabiega o to, żeby u niego w hurtowni kupowały, a kupują tam, gdzie im się najbardziej opłaca.

 • Yti 2016-02-19 20:04:34

  Jeżeli pan Amaral ma umowy franczyzowe i na ich podstawie dostarcza towar do małych sklepików to powinien zapłacić podatek od tej sprzedaży tak jak każda inna sieć handlowa. Taka sprzedaż to nie klasyczny hurt tylko bardziej wyrafinowany detal.

 • Kopaczewski 2016-02-19 16:44:00

  Wpisać w ustawie, że sprzedaz hurtowa do sieci franszyzowych jest tez objeta podatkiem i już. I będzie płacił Amaral, a nie sklepikarze. Trudne..?

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane