PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Jest wyrok sądu - sklep odpowiada za bezpieczeństwo klientów

Autor: wyborcza.pl 7 stycznia 2015 10:46

Klientka zasłabła w sklepie i upadając, przecięła sobie ścięgna i nerwy lewej ręki. Po trzyletnim procesie sąd w Katowicach uznał, że wózek, o który kobieta się zraniła, był nienależycie zabezpieczony. Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów, musi wypłacić jej 75 tys. zł zadośćuczynienia - podaje wyborcza.biz.

We wrześniu 2009 roku poszła z córką na zakupy do Biedronki przy alei Piłsudskiego w Będzinie. W pewnej chwili zrobiło się jej duszno i postanowiła wyjść. Była blisko kas, gdy zasłabła. Upadając, chwyciła się wózka z wystawionymi na nim paletami z kwiatami, który był zakończony ostrymi, nieosłoniętymi krawędziami. Kobieta przecięła sobie na nich ścięgna i nerwy lewej dłoni.

Rok po wypadku Barbara Niemczyk zwróciła się do Jeronimo Martins, właściciela sieci sklepów Biedronka, z wezwaniem o zapłatę 30 tys. zł zadośćuczynienia za doznane krzywdy oraz pokrycie kosztów leczenia. W imieniu handlowej spółki odpowiedział PZU, jej ubezpieczyciel: wypłata się nie należy, bo wózek z kwiatami posiadał atest, nie był uszkodzony, został prawidłowo ustawiony w sklepie, a ostre krawędzie znajdują się w miejscach niedostępnych dla klienta w momencie dokonywania wyboru roślin - podaje wyborcza.pl.

Jeronimo Martins odrzuciło też drugie wezwanie do zapłaty zadośćuczynienia. Ubezpieczyciel firmy  po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego stwierdził brak winy spółki w związku z wypadkiem.

W tej sytuacji prawnik Niemczyk złożył w sądzie pozew przeciwko Jeronimo Martins. Domagał się w nim 75 tysięcy zł zadośćuczynienia. Po stronie właściciela Biedronki do procesu włączyli się PZU oraz dostawca wózków. Wszystkie trzy firmy wysyłały na rozprawy w katowickim sądzie własnych prawników.

22 grudnia Sąd Okręgowy w Katowicach uznał, że właściciel Biedronki ponosi odpowiedzialność za wypadek Barbary Niemczyk. Spółka musi wypłacić jej 75 tys. zł zadośćuczynienia wraz z odsetkami. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,63

  • Min

    9,07

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane