PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Kara grzywny dla sprzedawcy, który nie wyda paragonu

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 8 grudnia 2010 10:03

Osoba zobowiązana do ewidencjonowania obrotu za pomocą kas fiskalnych, która dokona sprzedaży towaru lub usługi z pominięciem kasy fiskalnej i nie wyda za tę transakcję paragonu potwierdzającego sprzedaż, popełnia czyn zabroniony - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Sprzedaż z pominięciem kasy rejestrującej lub niewydanie dokumentów z kasy stwierdzających dokonanie sprzedaży są traktowane przez kodeks karny skarbowy jako przestępstwa skarbowe zagrożone grzywną. Ukaranie za taki czyn mandatem jest możliwe tylko wtedy, gdy inspektor kontroli skarbowej przyjmie, że doszło do wypadku mniejszej wagi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • golem 2010-12-09 07:31:18

  Ale mnie rozśmiesz ją takie artykuły. W Lublinie bywam często na siłowni. W przeciągu 15 lat zmieniałem je wielokrotnie. NIGDY nie zdarzyło się bym otrzymał paragon za karnet na "siłkę". Wkurza mnie,że lubelscy inspektorzy śpią nie kontrolują siłowni. Pewnie boją się napakowanych gości stojących za kontuarami w tych przybytkach. Dobrze że obecny rząd zamierza likwidować etaty min w US jeżeli nie wykonują swoich obowiązków to po co mamy,podatnicy utrzymywać tych darmozjadów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  7,78

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane