PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kasę samoobsługową należy dobierać do ilości asortymentu

Autor: dlahandlu.pl 21 kwietnia 2010 09:26

- Kasy samoobsługowe powstały z myślą o tych, którzy niewiele kupują. Ale najmniejsza nawet kasa musi mieć zaprogramowane wszystkie dostępne w sklepie towary. Dlatego też zanim zakupi się dane urządzenie trzeba uwzględnić to, ile jest produktów w sklepie, gdyż na rynku dostępne są urządzenia, które mają różną pojemność bazy danych. Dostępne na rynku kasy mogą mieć pamięć od pięciuset do kilkuset tysięcy produktów - przekonuje właściciel sklepu z Otrębus, który przymierza się do zakupu kasy samoobsługowej.

Klienci nie zawsze sprawnie radzą sobie z urządzeniami elektronicznymi, tak więc sama obsługa kasy musi być łatwa. Najważniejszą częścią kasy samoobsługowej jest dobry skaner. W sytuacji, gdy wiadomo, że będzie on obsługiwany przez nie przeszkolone osoby, trzeba zapewnić jak najlepszą i najsprawniejszą obsługę. Skaner powinien być intuicyjny i posiadać wysoki odsetek pierwszego odczytu, a także zintegrowaną wagę. - Urządzenie powinno mieć bardzo przejrzysty układ, aby klienci nie musieli się zastanawiać jaką funkcję wybrać. Kasy powinny przyjmować zarówno banknoty, jak i bilon. Powinny zawsze mieć zapas pieniędzy, aby móc klientowi wydać resztę - mówi handlowiec.

Kasa samoobsługowa to niezależne stanowisko kasowe, która może mieć również podłączenie do wielu typów popularnych wag oraz czytników kodów kreskowych. Urządzenia współpracują z terminalami płatniczymi, czytają karty rabatowe oraz lojalnościowe. Kasy obsługują również karty stałego klienta, mogą mieć również funkcje oszczędnego drukowania raportów zmian w bazie towarowej. 
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane