Kasjerki krakowskich delikatesów pracują na stojąco

Autor: gazeta.pl 15 kwietnia 2014 11:53

Pracownice delikatesów Zachęta przy os. Złotego Wieku 19 (Lewiatan) w Krakowie od piątku obsługują klientów na stojąco, mimo że kasy dostosowane są do stanowisk siedzących - podaje gazeta.pl.

Zdaniem inspekcji pracy władze sklepu łamią w ten sposób prawa pracownicze kasjerek.

Kierownictwo sklepu w rozmowie z "GW"  wyjaśniło, że to sytuacja jednostkowa. Dotyczy jednej ekspedientki, której zepsuło się krzesło. Jednak gdy dziennikarze pojechali do punktu tej sieci przy os. Złotego Wieku 19, wszystkie trzy kasjerki stały, a przy ich stanowiskach nie było krzeseł.

Państwowa Inspekcja Pracy tłumaczy, że zgodnie z rozporządzeniem ministra pracy i polityki społecznej przy wykonywaniu pracy niewymagającej stałej pozycji stojącej należy zapewnić pracownikowi możliwość siedzenia. Jest to związane głównie z ryzykiem chorób kręgosłupa i tworzeniu się żylaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Nikulka 2014-04-18 17:34:28

  Możliwość możliwością ale ja np.nie potrafię kasować na siedząco i wbrew pozorom nie jest to najwygodniejsza pozycja do pracy. Przestańcie się zajmować takimi pierdołami i lepiej zajmijcie się tematem umów śmieciowych i absurdów typu 3 dni pod rząd praca po 12 godzin. Świątecznie pozdrawiam!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,16

 • Min

  2,23

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane