Kaucja za butelki zwrotne po piwie wzrośnie z 35 do 50 gr

Autor: Gazeta Wyborcza 13 lutego 2017 12:53

Browary podjęły decyzję o podniesieniu kaucji za zwrotne butelki po piwie z 35 gr do 50 gr za sztukę. Pomiędzy sklepami a klientami krąży dziś 400 mln butelek, więc dla browarów to duże oszczędności i okazja do podwyżki cen piw w puszkach - pisze "Gazeta Wyborcza".

Pierwsza na taki krok zdecydowała się Grupa Żywiec, która od początku lutego podniosła kaucję na butelki o 15 gr. A ponieważ ze swoimi piwami (Żywiec, Tatra, Warka, Królewskie, Leżajsk, Brackie, EB czy Kaper) stanowi ona około jedną trzecią rynku piwa w Polsce, to decyzja Żywca była wystrzałem startera dla innych graczy. Chwilę później na podobny krok zdecydowała się Kampania Piwowarska (właściciel takich marek jak Tyskie, Lech, Żubr czy Dębowe), która taką podwyżkę planuje od 20 lutego. Od 1 marca natomiast identyczną kaucję wprowadza grupa Carlsberg sprzedająca piwa Okocim, Kasztelan, Harnaś czy Piast.

Jak informuje Magdalena Brzezińska z Grupy Żywiec, dotychczasowa wysokość kaucji nie była zmieniana od lat 90., a koszt nowych opakowań na rynku wzrósł w tym czasie znacznie. Według Andrzeja Olkowskiego, prezesa Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich, koszt nowej butelki zwrotnej obecnie waha się między 62-65 gr.

Więcej w "Gazecie Wyborczej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,79

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane