Kefirek uruchomił pierwszy sklep franczyzowy

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 17 maja 2010 13:19

14 maja w Świątnikach Górnych został otwarty pierwszy sklep franczyzowy krakowskiej sieci "Kefirek". - Zgodnie z zapowiedziami, sukcesywnie rozwijać będziemy sieć franczyzową w oparciu o technologię i warunki handlowe Kefirka - mówi w rozmowie z portalem dla handlu.pl przedstawiciel spółki Kefirek S.A.

- Pierwsze miesiące bieżącego roku były etapem przygotowania się spółki do rozwoju w kierunku franczyzy - wyjaśnia nasz rozmówca - Dzisiaj możemy powiedzieć, że ten etap mamy już za sobą i możemy przystąpić do przyjmowania i uruchamiania placówek franczyzowych. Kolejne dwie placówki otwieramy 21 maja w Krakowie, a dalszych kilkanaście sklepów w najbliższych miesiącach.
Plany rozwoju sieci nie ograniczają się tylko do Krakowa i okolic, a mają na uwadze całą Małopolskę oraz część województw podkarpackiego i śląskiego.

- Silne zaplecze hurtowe, dobre warunki handlowe oraz mocna pozycja marki na rynku to główne argumenty, które zdecydowały za przystąpieniem do sieci - mówi Jerzy Kowal, współwłaściciel spółki Frutto Market, do której należy pierwszy franczyzowy Kefirek. - Decyzja o wstąpieniu do sieci to także spojrzenie w przyszłość - kontynuuje Jerzy Kowal. - Dzisiaj sklep ma jeszcze możliwość dokonywania zakupów na dobrych warunkach u różnych dystrybutorów, mam jednak świadomość że postępujące zmiany konsolidacyjne na rynku hurtowym, szczególnie w kanale spożywczo - nabiałowym, mogą nas za parę lat tej możliwości pozbawić. Spółka Serpol, będąca partnerem Kefirka ze swym magazynem centralnym, obecnie jest w stanie zaopatrzyć asortymentowo nasz sklep w 65 proc., ale plany Serpolu przewidują systematyczne powiększanie asortymentu, a tym samym procentowego udziału w zaopatrzeniu.
- W jednym zdaniu można powiedzieć, że nasz pomysł na sieć to mocne zaplecze dystrybucyjne z magazynem centralnym oraz atrakcyjna oferta franczyzowa - dodaje przedstwiciel Kefirka - Jestem przekonany, że ze swym pomysłem na przyjazną sieć, jesteśmy alternatywą dla właścicieli placówek spożywczych z południowej Polski.

Przypomnijmy, że sieć Kefirek działa na rynku krakowskim od 11 lat. Na bazie hurtowni „Serpol", jednej z największych firm dystrybucyjnych branży nabiałowo-spożywczej w Małopolsce, udało się w tym czasie zbudować sieć sklepów przyjaznych dla klienta, nastawioną na profesjonalną obsługę oraz szeroki i różnorodny asortyment towarów spożywczo-przemysłowych (wyróżniających się bogatą ofertą artykułów nabiałowych). Obecnie sieć posiada 22 własne sklepy spożywczo-przemysłowe, o zróżnicowanej powierzchni i asortymencie. Charakterystyczny wizerunek sklepów, promowanie marki oraz dobra lokalizacja w większości w centrum miasta sprawiły, że Kefirek jest rozpoznawalną siecią w Krakowie i okolicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,50

  • Śr

    7,33

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane