Kerdos Group wycofuje wniosek o upadłość

www.portalspozywczy.pl 27 listopada 2015 21:01

Kerdos Group wycofuje wniosek o upadłość na zdj. Kamil Kliniewski, były prezes zarządu Kerdos Group, fot. Żelazna Studio

Drogerie Dayli Polska, spółka zależna Kerdos Group, porozumiały się z ING Bankiem Śląskim w kwestii restrukturyzacji zobowiązań kredytowych, które były podstawą do złożenia wniosku o upadłość likwidacyjną Kerdos Group. Kerdos cofnął więc wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.

- Zobowiązanie kredytowe Dayli Polska Sp. z o.o. wobec ING Banku Śląskiego było bezpośrednią podstawą złożenia przez poprzedni Zarząd wniosku o ogłoszenie upadłości spółki. Spotkanie doprowadziło do zawarcia porozumienia, w którym uzgodniono terminy spłaty zadłużenia Dayli Polska Sp. z o.o. do dnia 31 grudnia 2015 r. Dayli Polska Sp. z o.o., nie posiada wymagalnych zobowiązań względem ING Bank Śląski tytułem zawartej Umowy Wieloproduktowej – poinformował zarząd Kerdos Group.

Kerdos Group złożył wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej 13 listopada. Zarząd Kerdos Group poinformował , że podjął decyzję o wniesieniu o umorzenie postępowania i o wycofaniu tego wniosku.

- Wniosek o ogłoszeniu upadłości został złożony 13 listopada br. przez zarząd spółki w składzie Kamil Kliniewski i Jagna Stanecka, na kilka dni przed planowanym walnym zgromadzeniem spółki zwołanym z wniosku akcjonariusza mniejszościowego Romualda Aloisa Kalycioka z porządkiem obrad m.in. zmiany w składzie rady nadzorczej oraz powołanie audytora do spraw szczególnych w związku z sytuacją w spółce (wyprzedaż pakietu akcji spółki posiadanego przez prezesa zarządu, zerwanie negocjacji w sprawie przejęcia Meng Drogerie + SA w Luksemburgu spółki prawa luksemburskiego) - wyjaśnia zarząd Kerdos Group.

18 listopada 2015 r. odbyło się NWZ spółki podczas którego dokonano zmian w składzie rady nadzorczej. Nowo powołana rada nadzorcza dokonała wyboru nowego składu zarządu w osobach Romuald Alois Kalyciok – prezes zarządu oraz Mariusz Kuciński – członek zarządu. 17 listopada 2015 r. rezygnację z mandatu członka zarządu złożyła Jagna Stanecka. Podczas NWZ rezygnację z mandatu prezesa zarządu złożył Kamil Kliniewski - czytamy w raporcie.

- Nowy zarząd spółki niezwłocznie podjął działania mające na celu weryfikację stanu spółki. Przeprowadzona analiza samego wniosku o ogłoszenie upadłości oraz dokumentacji dostępnej w siedzibie spółki prowadzi do konstatacji, iż mógł on zostać złożony przedwcześnie, w złej wierze, mając na celu pokrzywdzenie wierzycieli i akcjonariuszy mniejszościowych spółki - podano.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane