PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kierownicy stacji Orlen oczekują podwyżek za niedzielę o 200-300 proc. stawki godzinowej

Autor: Wirtualna Polska 3 lutego 2018 10:32

Kierownicy stacji Orlen oczekują podwyżek za niedzielę o 200-300 proc. stawki godzinowej Na zdj. wnętrze sklepu PKN Orlen. Fot. Orlen

Kierownicy stacji Orlen jedą do prezesa koncernu negocjować warunki prowadzenia stacji. Ich zdaniem do obsługi sprzedaży, podczas wolnych od handlu niedziel, trzeba będzie dodatkowego etatu - informuje Wirtualna Polska.

W związku z zakazem handlu w niedziele obawiają się w marcu wzmożonego ruchu kupujących. Chcą wynegocjować z prezesem Orlenu, aby do każdej stacji koncern dołożył jeden etat obsługi. Przy obecnym systemie brak jest możliwości wysyłania osób na urlopy. 
 
Jak podaje Wirtualna Polska, sami kierowcy nie zdają sobie sprawy, że wielu szefów stacji to nie pracownicy koncernu, ale wynajęci przedsiębiorcy. Zasady współpracy z Orlenem, wynagrodzenia pracowników, udziały w zysku oraz liczne obowiązki reguluje specjalna umowa. Kierownicy stacji oczekują m.in. podniesienia wynagrodzenia za niedzielę o 200-300 proc. stawki godzinowej oraz zdjęcia z barków pracowników kilku uciążliwych obowiązków -  obsługi sprzedaży systemu opłat drogowych viaToll i obowiązku monitorowania cen u konkurencji.

Przedsiębiorcy z partnerskich stacji przekonują, że nowe obowiązki - praca na kasie jak w spożywczym - powinny być nagrodzone podwyżką pensji. Według ostatnich ofert Orlenu szeregowy pracownik obsługi stacji zarabia 1950 zł netto. To mniej niż kasjer Biedronki (ok. 2400 zł).
 
Więcej na Wp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane