PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Klienci poszukują głównie baterii paluszków

Autor: dlahandlu.pl 8 czerwca 2010 07:19

Klienci poszukują głównie baterii paluszków

Zakupy nieplanowane są najbardziej pożądane - dają dodatkowy zysk dzięki wysokim marżom. Baterie są zaliczane do produktów impulsowych, o których część klientów przypomina sobie w ostatniej chwili.

- Sprzedaż wzrasta w okresie przedświątecznym, gdy więcej osób kupuje elektronikę i zabawki na baterie. Dużo osób kupuje baterie także w okresie wakacyjnym - na wyjazdy - informuje właściciel sklepu w Pruszkowie.
Na rynku jest dostępnych kilka podstawowych rodzajów baterii. Jedna się pojawiają inne przestają być wykorzystywane.
- Kiedyś były: paluszki, płaskie, R14 i R20. Dziś klienci wybierają jeden z dwóch typów paluszków: AA i AAA. Starsze typy nie są popularne dlatego nie mam ich na półce. Istotne znaczenie ma też technologia. Klienci kupują głównie alkaliczne, są one droższe lecz bardziej wydajne i dlatego cieszą się powodzeniem. Jednak mam w ofercie też najtańsze baterie. Ich też poszukują klienci - informuje sprzedawca.
W sklepie baterie są eksponowane na stojaku reklamowym dostarczonym przez producenta. Dzięki temu baterie są łatwo odnajdywane przez klientów. Poza tym nie trzeba uczyć się zasad marchandisingu baterii, wystarczy ustawić je w sposób zaplanowany przez producenta.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane