Klienci zainteresowani wypłaceniem pieniędzy w sklepie

Autor: www.dlahandlu.pl 7 października 2013 13:12

80 proc. Polaków przepytanych przez firmę MillwardBrown uznało wypłacanie pieniędzy z kasy sklepu, przy równoczesnej płatności za zakupy kartą, za atrakcyjne, jednak tylko jedna trzecia z nich miała okazję z takiej możliwości skorzystać. Respondenci, wskazując na pozytywne strony usługi, wymieniali między innymi wygodę oraz fakt, że nie muszą już szukać bankomatu, aby podjąć środki z konta bankowego. Nie bez znaczenia pozostaje również oszczędność czasu, a także możliwość dokonania dwóch operacji jednocześnie- wypłaty pieniędzy i zapłaty za zakupy.

Firmy starają się odpowiedzieć na potrzeby konsumentów.  MasterCard wprowadziła usługę Płać kartą i wypłacaj - każdy posiadacz karty MasterCard lub MaestroŸ będzie mógł podjąć nawet do 300 zł podczas robienia zakupów.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez NBP, w pierwszym kwartale bieżącego roku, w naszym kraju znajduje się ponad 18 tysięcy maszyn bankomatowych, podczas gdy liczba terminali POS to prawie 300 tysięcy, a więc prawie 16 razy więcej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane