PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Klimatyzacja nie powinna kosztować więcej niż 100 złotych miesięcznie

Autor: dlahandlu.pl 17 czerwca 2010 09:50

Na wielu sklepach latem pojawiają się kartki "Proszę zamykać drzwi - klimatyzacja". W ten sposób właściciele sklepów chcą zwrócić uwagę na duże zużycie energii przez klimatyzację.

Klimatyzatory schładzają sklepy wykorzystując do tego energię elektryczną. Klimatyzator o mocy chłodniczej 3 kW pobiera z sieci elektrycznej około 1kW. To znaczy że mocy chłodzenia jest około 3-krotnie większa niż pobór energii elektrycznej. - Klimatyzator do mojego sklepu wraz z montażem kosztował około 3 tysięcy złotych. Rachunki za prąd póki co wzrosły o 10-20 złotych, ale nie było jeszcze praktycznie upałów. Zużycie prądu wynika raczej z moich zabaw urządzeniem, niż ze stałej pracy. Liczyłem, że gdyby zaufać danym z instrukcji, to klimatyzator pracując 12 godzin dziennie nie powinien kosztować więcej niż 100 zł miesięcznie - przekonuje właściciel sklepu w Pruszkowie.

Podstawową korzyścią wynikającą z klimatyzacji jest niska temperatura. - Znacznie zwiększył się komfort pracy mój i pracowników. Dodatkowo
zauważyłem, że klienci w upalne dni spędzają w sklepie więcej czasu, co przekłada się na większe zakupy. Klienci, zwłaszcza starsi, oglądają półki, korzystając z chwili ochłodzenia - informuje sprzedawca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane