Klipsy antykradzieżowe zabezpieczają najbardziej wartościowe produkty

Autor: dlahandlu.pl 7 lutego 2011 07:44

Klipsy antykradzieżowe zabezpieczają najbardziej wartościowe produkty

- Najbardziej popularnym, wręcz standardowym zabezpieczeniem każdego sklepu są kontrolne lustra sklepowe. Lustra montuje się na końcach alejek sklepowych lub w strefie kasy i dzięki giętkiemu wysięgnikowi ustawia do żądanej pozycji. Lustra sklepowe pozwalają na szczegółowe obserwowanie obiektów oddalonych nawet o 19 metrów od oka osoby obserwującej - wyjaśnia Marcin Wróblewski z firmy All4Store.

- Dla wysokich powierzchni sklepowych stosuje się lustra okrągłe, dla niskich - lustra sklepowe trójkątne. Dla przestrzeni między ścianami oraz w rogach ścian właściciele sklepów coraz częściej stosują lustra kuliste, które eliminują ślepe miejsca, tzw. martwe punkty i zwiększają pole widzenia.
Bardzo popularnymi zabezpieczeniami antykradzieżowymi są jednorazowe etykiety antykradzieżowe przyklejane do produktów spożywczych w najmniej spodziewanym dla klienta, dyskretnym miejscu. Dodatkowo etykieta może mieć nadrukowany kod kreskowy, dzięki czemu do złudzenia przypomina standardowy nadruk kreskowy wczytywany przez kasjerkę „na kasie". Tak naklejona, niezdezaktywowana etykieta przy próbie wyjścia ze sklepu uruchamia alarm dzięki zainstalowanym w przejściu sklepowym bramkom antykradzieżowym. Dezaktywacji takich etykiet dokonuje się w sposób niemal niezauważalny, automatycznie na stanowisku kasowym przez zainstalowany na ogół pod blatem dezaktywator etykiet. Dzięki coraz to nowszym kształtom i wymiarom, właściciele sklepów stosują je do coraz to szerszej gamy swoich produktów - mów Marcin Wróblewski.

Innymi coraz bardziej popularnymi zabezpieczeniami przed złodziejem są klipsy antykradzieżowe. - Tego typu klipsy instaluje się za pomocą specjalnej szpilki do najbardziej wartościowych produktów. Przy próbie „wyniesienia" ze sklepu produktu z zainstalowanym klipsem uruchamia się alarm na bramkach antykradzieżowych w przejściu sklepu. Klipsy antykradzieżowe w odróżnieniu od etykiet są wielokrotnego użytku i usuwa się je na stanowisku kasowym za pomocą specjalistycznych otwieraczy. Dla alkoholi, oraz wszelkiego rodzaju drogich napojów stosuje się specjalnie produkowane zaciskowe klipsy butelkowe, których zasada działania jest taka sama jak standardowych klipsów antykradzieżowych.
Nowością na polskim rynku są klipsy lub szpilki z farbą. Produkty te, przy próbie zerwania zgniatają zainstalowane w sobie zbiorniczki z farbami, trwale brudząc ręce i ubranie potencjalnego złodzieja, zwracając na niego uwagę obsługi sklepu -dodaje nasz rozmówca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane