PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kolejna afera w sektorze spożywczym. Inspektorzy zabezpieczyli przeterminowane ryby

Autor: gp24.pl 9 lutego 2013 20:44

Kontrole inspekcji weterynaryjnej w kilku firmach z regionu pomorskiego, w tym w Morpolu, zakończyły się wnioskami do prokuratury. Inspektorzy zabezpieczyli przeterminowane ryby. Ponad 14 ton znaleźli w przetwórni w Duninowie - informuje serwis gp24.pl.

Dariusz Iwanowicz, prokurator rejonowy w Słupsku przyznaje na łamach gp24.pl, że do sądu wpłynęło zawiadomienie wystosowane przez słupskiego powiatowego lekarza weterynarii. Inspekcja weterynaryjna poinformowała, że firma Epigon zakupiła 142 tony przeterminowanej ryby, po czym ryba z powrotem znalazła się w magazynach, ale już ze zmienioną datą przydatności do spożycia.

O przestępstwie organy ścigania zostały poinformowane przez inspektorów z Lęborka i Pucka. Jak podaje gp24.pl, zawiadomienie skierowane do prokuratury w Lęborku dotyczyło mroźni Pago, a do prokuratury w Pucku, zakładu przetwórstwa ryb Jantar.

Zawiadomienia to efekty kontroli, które prowadzą inspektorzy weterynaryjni w województwie pomorskim. Rozpoczęły się po doniesieniu, informującym, że w puckim Jantarze może dochodzić do glazurowania oraz przepakowywania ze zmienioną datą nawet 150 ton ryby z gatunku cobia, o wartości około 1,5 miliona euro - informuje gp24.pl.

Skąd cobia w takiej ilości znalazła się w kraju? Zaczęto sprawdzać dokumenty i magazyny. Okazało się, że tej ryby jest jest u nas jeszcze więcej. Włodzimierz Przewoski, dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Gdańsku wylicza na łamach gp24.pl, że dokładnie 177 ton, z czego tylko 36 ton w terminie przydatności do spożycia.

W serwisie gp24.pl czytamy, że zabezpieczono 141 ton i 360 kg przeterminowanej cobii. 55 ton w lęborskim Pago, 14 ton w Morpolu, a pozostałe 71 ton w puckim Jantarze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane