PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kolejne sieci sklepów będą akceptować płatności zbliżeniowe

Autor: dlahandlu.pl/pr 14 kwietnia 2011 11:34

Z ponad trzema milionami kart z dodatkową funkcją zbliżeniową Visa payWave Polska jest drugim rynkiem w Europie pod względem liczby kart zbliżeniowych Visa, która od początku października 2010 r. zwiększyła się sześciokrotnie.

Karty Visa z funkcją zbliżeniową są wydawane już przez 10 banków w Polsce. W tej technologii banki wydają karty Visa debetowe, kredytowe, przedpłacone, zarówno do użytku prywatnego jak i służbowego. Do wydania zbliżeniowych kart Visa przygotowuje się kolejnych kilkanaście banków.

Funkcja płatności zbliżeniowych Visa zapewniająca szybkie, wygodne dla konsumenta a jednocześnie bezpieczne płatności może być wdrażana wyłącznie w przypadku kart mikroprocesorowych opartych o standard EMV. W Polsce już ponad 50 proc. z 22 mln wszystkich kart Visa znajdujących się na rynku zostało wydane jako karty z mikroprocesorem EMV.

Liczba transakcji zbliżeniowych dokonywanych kartami Visa rośnie w Polsce bardzo szybko; od września 2010 r. do lutego 2011 r. zwiększyła się aż 10-krotnie, czyli rosła ponad dwa razy szybciej niż liczba zbliżeniowych kart Visa wydawanych w tym okresie.
Zbliżeniowymi kartami Visa można zapłacić w Polsce już w ponad 15 tys. terminali wyposażonych w czytniki zbliżeniowe, zainstalowanych w placówkach firm prowadzących pojedyncze sklepy lub po kilka sklepów tworzących małe sieci miejscowe czy regionalne oraz w placówkach sieci ogólnopolskich, m.in. Empik, coffeeheaven, McDonald's, delikatesach MiniEuropa, w delikatesach BOMI, perfumeriach Douglas. Zakończone zostało wprowadzanie płatności zbliżeniowych w sklepach IKEA i w sieci drogerii Rossmann. Do akceptowania płatności zbliżeniowymi kartami Visa przygotowują się supermarkety Carrefour i Auchan oraz delikatesy Piotr i Paweł.

Placówki akceptujące zbliżeniowe karty Visa są sukcesywnie oznakowywane specjalnymi naklejkami informującymi o tej formie płatności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane