PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kolejny dzień targowy w Puławach, kupcy czekają na cennik opłat

Autor: dziennikwschodni.pl 2 września 2015 11:28

Spółka „Nieruchomości Puławskie” w związku z zainteresowaniem mieszkańców rozpoczęła starania o to, żeby targowisko przy ul. Lubelskiej funkcjonowało nie tylko w środy, ale także w soboty. Kluczową decyzją będzie ustalenie nowego cennika opłat - informuje dziennikwschodni.pl.

Od przeprowadzki miejskiego targowiska z ul. Składowej na Lubelską minęło prawie 10 miesięcy. Analizy wykonane przez zarządzającą nim spółkę są pozytywne. Rośnie liczba sprzedających i kupujących. Ci ostatni coraz głośniej domagają się ustanowienia kolejnego dnia targowego. Zakupy na placu po tartaku chętnie robiliby także w soboty. O zapotrzebowaniu na nowy dzień targowy wiedzą władze spółki „Nieruchomości Puławskie”, które rozpoczęły już przygotowania do rozszerzenia oferty targowiska.

Żeby handel, tak jak chcą tego mieszkańcy, ruszył także w sobotę potrzebny będzie nowy cennik opłat targowych. Władze spółki chcą, żeby opłaty w sobotę były niższe niż w środy. Szkopuł w tym, że prawo do ich ustalania ma jedynie rada miasta. A to oznacza, że targ w sobotę będzie mógł zostać otwarty nie wcześniej, niż po następnej sesji. Pod warunkiem, że do tego czasu sprawa trafi na komisje, a urzędnicy zdążą napisać odpowiedni projekt uchwały.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane