PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kolporter chce zarabiać na bateriach

Autor: dlahandlu.pl 3 listopada 2010 08:33

- Baterie należą do grupy produktów zwanych "generatorami zysków", dlatego powinny się znaleźć w każdym sklepie - stwierdza Krzysztof Żądło, dyrektor handlowy Kolportera Service , jednego z największych dystrybutorów produktów FMCG w Polsce. Firma zawarła umowę na dystrybucję baterii Varta w salonach Kolportera.

- Podpisując umowę z Vartą rozszerzyliśmy nasz asortyment o 10 indeksów, głównie o baterie alkaliczne, które już praktycznie wyparły z rynku tradycyjne, cynkowo-węglowe. W umowie podpisanej z Vartą do końca przyszłego roku mamy zagwarantowanych co najmniej 10 promocji dla detalistów, których zaopatrujemy.

Dzięki optymalnie zlokalizowanej na terenie całego kraju sieci dystrybucji, Kolporter Service pod względem wartości sprzedaży baterii
zajmuje czołowe miejsce pośród dystrybutorów operujących na rynku handlu tradycyjnego (sklepy i kioski).

Z danych statystycznych dotyczących detalicznego handlu bateriami w Polsce wynika, że udział tradycyjnego kanału dystrybucji w sprzedaży tej kategorii produktów stanowi prawie 70 procent całości obrotu tym asortymentem. Kolporter Service ma w swojej ofercie także baterie Philips, GP i Energizer. Najwyższa sprzedaż tego asortymentu występuje w okresie jesienno-zimowym i przed wakacjami. Pierwszy wzrost związany jest z częstszym użyciem latarek oraz zakupami prezentów, którymi są m.in. zabawki zasilane bateriami. Skok obrotów przed wakacjami wiąże się z przygotowaniami do wyjazdów na kempingi, biwaki, obozy (np. jako dodatkowe źródło zasilania sprzętu muzycznego czy fotograficznego).

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,30

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane