PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kolporter liczy na 8-proc. wzrost przychodów usług elektronicznych

Autor: Nasz Kolporter, www.dlahandlu.pl 23 czerwca 2014 13:46

Kolporter uruchomił stronę internetową zamowterminal.pl, za pośrednictwem której zainteresowani mogą zamawiać terminale do płatności kartą płatniczą i realizacji innych usług elektronicznych. Firma liczy, że nowa, niższa stawka opłaty interchange jeszcze bardziej zwiększy zainteresowanie klientów jej terminalami. Spółka posiada sieć 25 tys. terminali obsługujących płatności kartą, umożliwiającą przyjmowanie opłat za domowe rachunki, sprzedaż doładowań prepaid, sprzedaż kodów doładowujących liczniki energetyczne i realizację programów lojalnościowych. Wartość łącznej sprzedaży usług elektronicznych w urządzeniach Kolportera przekroczyła w ubiegłym roku 1 mld zł. Firma zakłada, że jej przychody w 2014 roku zwiększą się o 8 proc.

Od 1 lipca br. w Polsce zacznie obwiązywać obniżona stawka tzw. opłaty interchange - podstawowej części opłat ponoszonych przez sprzedawców przy przyjmowaniu transakcji kartami płatniczymi. Zgodnie z nowymi przepisami opłata ta nie może przekroczyć 0,5 proc. wartości jednostkowej transakcji przy użyciu karty płatniczej. Wcześniej opłaty za transakcje kartą w Polsce sięgały nawet ok. 1,5 proc. i należały do najwyższych w Europie

- Obniżona stawka opłaty interchange powinna zwiększyć zainteresowanie terminalami nie tylko handlowców, ale również przedstawicieli innych branż, którzy jeszcze nie korzystają z tych urządzeń. Do nich wszystkich jest adresowana nasza nowa strona internetowa zamowterminal.pl - mówi Przemysław Tomaszewski, dyrektor sprzedaży w Departamencie Usług Elektronicznych Kolportera. - Już ponad 10 tysięcy należących do Kolportera terminali akceptuje karty płatnicze, w tym roku planujemy zwiększyć liczbę tych urządzeń do 15 tysięcy.
Terminale do płatności kartą są instalowane nie tylko w sklepach, ale również w lokalach gastronomicznych, punktach usługowych, biurach podróży, gabinetach lekarskich, kancelariach adwokackich, biurach rachunkowych i placówkach kultury, czyli wszędzie tam, gdzie od klientów pobierane są opłaty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane