PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kolporter: Opodatkowanie kiosków przyniesie budżetowi nie więcej niż 10 mln zł

Autor: pr 8 marca 2016 11:09

Kolporter: Opodatkowanie kiosków przyniesie budżetowi nie więcej niż 10 mln zł Mateusz Wiśniewski, wiceprezes Kolportera

Mam nadzieję, że trwające dyskusje nad projektem ustawy doprowadzą do osiągnięcia porozumienia, które będzie korzystne dla całej branży handlowej. W przypadku segmentu punktów typu kiosk i salonik prasowy szacowany przychód z tytułu nowego podatku nie przekroczy 10 mln złotych - mówi Mateusz Wiśniewski, wiceprezes Kolportera.


Według Głównego Urzędu Statystycznego miniony, 2015 rok, był bardzo korzystny dla sektora handlu detalicznego. Handlowcy pozytywnie oceniali tempo wzrostu polskiej gospodarki, przekładające się na wzrost przychodów. Czy z punktu widzenia Kolportera, zarządzającego siecią sprzedaży, liczącą ponad 1000 punktów, ta ocena 2015 r. jest równie pozytywna?

 

MW: Ubiegły rok był bardzo udany dla naszej sieci. Mimo iż działamy na trudnym rynku, poddawanym niekorzystnym makroekonomicznym tendencjom, takim jak m.in. spadek sprzedaży prasy, wyrobów tytoniowych i doładowań telefonów komórkowych, udało nam się zwiększyć sprzedaż i rozwinąć sieć o kolejne punkty. Na koniec grudnia 2015 r. sieć Saloników Prasowych Kolportera i salonów Top Press liczyła łącznie 1024 punkty. Odnowiliśmy koncept wizualny naszego saloniku, stworzyliśmy też zupełnie nowy model punktu sprzedaży – salonu prasowego ze strefą bistro „Top Presso”. Znaleźliśmy również nowe, interesujące kierunki rozwoju – np. uruchamianie punktów sprzedaży w szpitalach i placówkach służby zdrowia. Wbrew wspomnianym tendencjom makroekonomicznym osiągnęliśmy dobrą dynamikę rozwoju i sprzedaży.

W istotny sposób zmieniły się również zasady rekrutacji Partnerów Kolportera, prowadzących saloniki i salony prasowe, a także cały system partnerski, który obowiązuje w sieci Kolportera. Spółka zrezygnowała z wymogu wpłacania kaucji, a przyszłym współpracownikom oferuje możliwość rozwoju i przejścia na stanowisko menadżerskie. Skąd pomysł na takie rewolucyjne zmiany?

MW: To raczej naturalna ewolucja niż rewolucja. Nasz system partnerski rozwijamy od lat, stale go modernizując i dostosowując do warunków rynkowych. Dotychczas jednym z wymogów, jakie musieli spełnić przyszli Partnerzy była wpłata kaucji. Ta kwota, w porównaniu do innych tego typu ofert rynkowych, była na bardzo niskim poziomie, ale uznaliśmy, że i tak może stanowić problem dla sporej grupy osób. Dlatego z niej zrezygnowaliśmy. Zależy nam na likwidacji wszystkich barier, które może napotkać przyszły Partner, tak aby maksymalnie ułatwić mu rozpoczęcie działalności. System awansów dla Partnerów działa już od dłuższego czasu, w Kolporterze pracuje obecnie spora grupa osób, które swoją karierę zaczynały w saloniku.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,09

  • Śr

    2,58

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane