Kolporter: Rośnie zainteresowanie czasopismami religijnymi

Autor: dlahandlu.pl 10 kwietnia 2018 09:58

Rośnie zainteresowanie czytelników czasopismami religijnymi oraz zajmującymi się zdrowiem i medycyną. Coraz chętniej sięgamy również po czasopisma dla pań oraz te, które zajmują się tematyką dom i ogród - to wnioski z opracowanego przez Kolportera podsumowania dystrybucji tytułów prasowych w 2017 r.

– Analiza poziomu sprzedaży tytułów prasowych, które mamy w swojej ofercie, to proces stały, prowadzony na bieżąco. Po zakończeniu roku przygotowujemy dodatkowo dokładną analizę, podsumowującą 12 miesięcy. To pozwala nam na dość precyzyjne śledzenie nowych tendencji rynkowych i zmian w upodobaniach czytelniczych – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.

– To, co obserwujemy już od kilku lat, to wyraźne wyhamowanie tendencji spadkowej w niektórych kategoriach czasopism. Oczywiście nie zmienia to, przynajmniej na razie, ogólnej tendencji spadku sprzedaży prasy, ale pokazuje, że rynek radzi sobie coraz lepiej w tych trudnych warunkach.
Kolporter wymienia trzy kategorie tematyczne czasopism, w których w 2017 r. spadki sprzedaży były zdecydowanie niższe niż rok wcześniej – zdrowie i medycyna, dom i ogród oraz czasopisma dla pań. Spory wpływ na ten fakt miały nowe tytuły, które w minionym roku ukazały się na rynku w tych właśnie kategoriach. Zdecydowanie najlepszym wynikiem mogą się natomiast poszczycić czasopisma religijne – ta grupa tytułów zanotowała w ubiegłym roku znaczący wzrost sprzedaży w porównaniu do 2016 r.

– Wydawcy stale rozbudowują swoją ofertę, starając się trafiać do nowych grup czytelników. Naszym zadaniem jest wsparcie ich w tych staraniach, umożliwienie skutecznej promocji w punktach sprzedaży, praca bezpośrednio ze sprzedawcami, których staramy się na bieżąco informować o wszystkich nowościach w ofercie. Wspólnie z wydawcami intensywnie pracujemy nad tym, aby sprzedaż prasy osiągała jak najlepsze wyniki – podsumowuje Dariusz Materek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,65

  • Śr

    11,93

  • Min

    9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane