Kolporter ze specjalną ofertą współpracy dla osób powyżej 50 roku życia

Autor: dlahandlu.pl 14 lutego 2017 10:10

Kolporter zachęca do współpracy, w zakresie prowadzenia saloników prasowych, osoby powyżej 50 roku życia. Spółka przygotowała specjalną ofertę dla tej grupy wiekowej.

Od lutego br. osoby starsze niż 50 lat, które będą chciały poprowadzić salonik prasowy Kolportera mogą liczyć na szereg dodatkowych ułatwień – m.in. kurs obsługi komputera, wsparcie w założeniu działalności gospodarczej, pomoc w jej prowadzeniu, a także znalezieniu współpracowników.

– Ponad 30 proc. naszych partnerów to osoby po 50 roku życia. Również wśród kandydatów na partnerów przeważa ta grupa wiekowa. Dlatego zdecydowaliśmy się na przygotowanie dla nich specjalnej oferty, ukierunkowanej przede wszystkim na ułatwienie im przyszłej pracy. Przykładowo – część osób w tej grupie wiekowej ma obawy dotyczące pracy z komputerem, dlatego też proponujemy im darmowe szkolenie w tym zakresie. Rozbudowaliśmy także system wsparcia ze strony naszych menadżerów, ale i doświadczonych partnerów – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera. – Specjalna oferta „50+” to kontynuacja jednego z istotnych elementów naszej polityki rozwoju, jakim jest aktywizacja zawodowa osób starszych. Pracujemy nad tym już od dłuższego czasu, w lipcu ubiegłego roku dołączyliśmy do ogólnopolskiego programu „Otwarci 50+”.

Program „Otwarci 50+” powstał z inicjatywy redakcji „Gazety Senior” i ma na celu łączenie środowisk biznesmenów i seniorów. Przystąpienie firmy do programu jest równoznaczne z poparciem „Kredo Firm Otwartych 50+”, czyli ośmiu najważniejszych, z punktu widzenia osób starszych, kwestii. Dołączając w 2016 r. do programu Kolporter potwierdził, że seniorzy są dla niego ważnymi kontrahentami i w swoich działaniach kieruje się odpowiedzialnością za tę grupę.

– Z naszych badań wynika, że osoby powyżej 50 roku życia stanowią najbardziej efektywną grupę wśród naszych partnerów, prowadzących saloniki prasowe. Są zaangażowane w pracę i silnie związane z firmą. Osoby w tym wieku, które – z różnych przyczyn – straciły zatrudnienie mają problem z odnalezieniem się na rynku pracy, możliwość prowadzenia saloniku jest więc dla nich szansą na utrzymanie aktywności zawodowej. Z kolei w grupie osób starszych, będących w wieku przedemerytalnym i emerytalnym, nasza oferta postrzegana jest jako ciekawa propozycja gwarantująca dodatkowe dochody. Nie bez znaczenia jest też możliwość zdobywania nowych umiejętności, dokształcania się, czy wreszcie awansu – mówi Dariusz Materek.

Kolporter jest największym dystrybutorem prasy w Polsce i zarządza siecią około 1000 Saloników Prasowych i salonów Top–Press. Spółka zatrudnia w całym kraju ponad tysiąc osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,29

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane