PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Koncentracja na rynku dystrybucji mięsa i wędlin

Autor: UOKiK 11 września 2016 09:44

Polski Koncern Mięsny DUDA zgłosił do UOKiK zamiar przejęcia kontroli nad dwoma pomiotami: Bekpol i Meat-Pac.

Polski Koncern Mięsny DUDA S.A. planuje przejęcie kontroli nad spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, w którą zostanie przekształcona spółka Bekpol Spółka z o.o. spółka komandytowa z siedzibą w Wałbrzychu oraz nad Meat-Pac Spółka z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu poprzez nabycie 100% udziałów w kapitale zakładowym tych spółek.

Spółka Polski Koncern Mięsny DUDA S.A. należy do grupy kapitałowej CEDROB, która prowadzi działalność przede wszystkim na rynkach: produkcji i wprowadzania do obrotu mięsa drobiowego i wędlin, produkcji i wprowadzania do obrotu mięsa wieprzowego i wędlin oraz hurtowego obrotu mięsem i wędlinami, a także w zakresie produkcji paszy dla zwierząt gospodarskich, produkcji piskląt sztucznie lężonych, hodowli trzody chlewnej i uprawy zbóż.

Spółki Bekpol i Meat-Pac są własnością osób fizycznych - Adama Skwarek i Barbary Skwarek. Bekpol Spółka z o.o. spółka komandytowa prowadzi działalność na rynku hurtowego obrotu mięsem i wędlinami, zaś Meat-Pac Spółka z o.o. jest spółką produkującą przede wszystkim mięso drobiowe, w mniejszym zakresie prowadzi też działalność na rynku hurtowego obrotu mięsem i wędlinami.

Polski Koncern Mięsny DUDA S.A. oraz obie spółki przejmowane prowadzą działalność głównie na terenie Polski osiągając większość przychodów na rynku krajowym.

Zamierzona koncentracja przedsiębiorców ma na celu rozszerzenie zasięgu terytorialnego dystrybucji mięsa i wędlin przez spółkę przejmującą kontrolę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane