PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Koncentracja na rynku dystrybutorów mięsa i wędlin

Autor: www.dlahandlu.pl 9 czerwca 2016 09:46

Zakłady Mięsne Peklimar, które należą do grupy kapitałowej Bruno Tassi, chcą przejąć kontrolę nad Zakładami Mięsnymi Unimięs z Chrzanowa. Spółki czekają na zgodę UOKiK.

Zakłady Mięsne Peklimar planują przejęcie kontroli nad spółką Zakłady Mięsne Unimięs poprzez nabycie 100% udziałów w kapitale zakładowym tej spółki. Peklimar należy do grupy kapitałowej Bruno Tassi, która prowadzi działalność na rynku produkcji i przetwórstwa mięsa i wędlin oraz wprowadzania do obrotu przez sprzedaż hurtową i detaliczną.

Zakłady Mięsne Unimięs nie należą do żadnej grupy kapitałowej. Spółka prowadzi działalność w obszarze produkcji i przetwórstwa mięsa oraz wprowadzania go do obrotu na rynek hurtowy i detaliczny.

Grupa Bruno Tassi i ZM Unimięs prowadzą działalność głównie na terenie Polski z minimalnym udziałem eksportu. Zamierzona koncentracja przedsiębiorców ma na celu zwiększenie potencjału dystrybucyjnego jej uczestników oraz wzbogacenie asortymentu oferowanego do sprzedaży. Dodatkowym impulsem do przeprowadzenia przedmiotowej koncentracji jest chęć sprostania przez uczestników koncentracji ze strony coraz prężniej działających przedsiębiorców, w tym głównie przedsiębiorców o zasięgu międzynarodowym, na rynku produkcji i dystrybucji mięsa i wyrobów mięsnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,37

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane