PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Konfederacja Lewiatan o projekcie zakazu handlu w niedziele

Autor: Konfederacja Lewiatan 24 marca 2014 09:21

Jesteśmy przeciwni wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele ze względu na skutki ekonomiczne. Spowoduje on, że centra handlowo-usługowe będą pracowały o 50 dni w roku mniej. Ograniczenie zatrudnienia dotknie nie tylko osoby pracujące w sklepach, ale również w kinach, restauracjach, czy w ochronie mienia i przy sprzątaniu, ponieważ nie będzie się opłacało otwierać kin czy restauracji - komentuje Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

-W wielu sklepach usytuowanych w galeriach handlowych sprzedaż w niedziele jest wyższa niż w dni powszednie. Zmniejszy się więc zatrudnienie również w firmach produkcyjnych. Ogółem pracę może stracić ponad 50 tys. osób, na co przy bezrobociu przekraczającym 2 mln, nie można pozwolić. A ponadto, skoro kapitał wydany na budowę i wyposażenie galerii musi się zwrócić, wzrosną czynsze w tych obiektach, co przełoży się z kolei na wyższe ceny sprzedawanych towarów i usług. Stracą na tym konsumenci - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • przeciwniczka 2014-03-24 14:52:08

    Zupełnie się z tym nie zgadzam.W Niemczech,Czechach sklepy są zamknięte i jakoś wszyscy żyją i mają pełne lodówki.A może warto zapytać ludzi ,którzy pracują w niedzielę ,jak im się to podoba ,jedna zmiana ,11 godzin na nogach.Prowadziłam sklepy i zawsze byłam za zakazem handlu w niedzielę i jestem do tej pory .Ale nikt z klientów nie da sobie zabrać takiego przywileju,bo to nie on siedzi z drugiej strony lady !

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane