Konfederacja Lewiatan: Zakaz handlu w niedziele to zły pomysł

Autor: www.dlahandlu.pl 9 stycznia 2014 10:42

Konfederacja Lewiatan: Zakaz handlu w niedziele to zły pomysł

Jesteśmy przeciwni wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele ze względu na skutki ekonomiczne. Spowoduje on, że centra handlowo-usługowe będą pracowały o 50 dni w roku mniej. Ograniczenie zatrudnienia dotknie nie tylko osoby pracujące w sklepach, ale również w kinach, restauracjach, czy w ochronie mienia i przy sprzątaniu, ponieważ nie będzie się opłacało otwierać kin czy restauracji - komentuje Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Jego zdaniem tylko część towarów zostanie sprzedana w pozostałe dni tygodnia. Osoby intensywnie pracujące i zamożne bardzo często robią zakupy właśnie w niedziele. W wielu sklepach usytuowanych w galeriach handlowych sprzedaż w niedziele jest wyższa niż w dni powszednie. Zmniejszy się więc zatrudnienie również w firmach produkcyjnych. Ogółem pracę może stracić ponad 50 tys. osób, na co przy bezrobociu przekraczającym 2 mln, nie można pozwolić. A ponadto, skoro kapitał wydany na budowę i wyposażenie galerii musi się zwrócić, wzrosną czynsze w tych obiektach, co przełoży się z kolei na wyższe ceny sprzedawanych towarów i usług. Stracą na tym konsumenci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Polak -słowianin 2014-01-23 22:15:10

  Nie popieram pomysłow Lewiatana, wręcz posądzam ich o ciche rozkładanie na łopatki Polskiej gospodarki i niszczenie polskiego robotnika. Uważam że to stowarzyszenie pracodawców jest nielegalne i zbędne w naszym kraju.

 • Terezzina 2014-01-12 19:48:31

  W wielu krajach Europy jest zakaz pracy w niedzielę i jakoś z tego powodu sieci a ni sklepy nie upadły. U nas pazernym właścicielom ciągle mało. Prosty przykład a jakże hańbiący przedsiebiorcę. Wigilia, sklep prywatny,całodobowy, facet ma kilka jeśli nie kilkanaście sklepów w mieście i co robi? on siedzi w domu i świętuje, ze też mu ość nie stanęła w gardle, a pracownik w sklepie ma 2 godziny przerwy żeby zjeść kolację z rodziną i wraca do sklepu. To jest dopiero wyzysk. Wiele osób pracuje po 11-12 godzin i są w stanie zrobić zakupy w tygodniu wiec bez przesady. A niedziela niech będzie niedzielą dla tych kobiet które muszą zapierdzielać w każdty dzień tygodnia z niedzielą włącznie.Mordasiewicza postawiołabym za ladą i kazała mu tyrac po 12 godzin w tygodniu, wtedy zobaczyłby o czym jest mowa bo teraz to dla niego abstrakcja, facet nie ma pojęcia o pracy w handlu

 • J-23 2014-01-09 17:49:38

  Nie mogę zrozumieć dlaczego takich hipotez ,nie stawia obrońca handlu niemieckiego w Niemczech.W tamtym kraju ,ktory wyprzedza Nas o epokę od 20 ponad lat istnieje zakaz handlu w niedzielę ,a czas Niemcy wykorzystuja w inny sposob ,co przekłada sie na inne ,wielokrotnie wyższe zyski ,kiedy mozna pozostać w domach i kształtować miliony dzieci na dobrych obywateli i synów narodu dla przyszłości kraju i społeczeństw.Niestety nasz MĘDRZEC ,idzie tylko w jednym kierunku myślenia zapominając o nauce,rozwoju ,więziach rodzinnych.Skad weźmie sie szerokie spektrum spojrzenia ,jeżeli umysł jest tak wyprany ,ze koncentruje sie tylko ...na jednym kierunku HANDEL. Gdyby zastanowić sie nad tą trywialną kalkulacją ,którą przedstawia ,siłą argumentów mozna byłoby położyć te wywody i wyliczenia na KOLANA .Czy warto polemizować z kimś ,kto tak wąsko

  widzi gospodarkę ,bez szerokiej analizy ,bez refleksji,bez zrozumienia ,ze oddech w NIEDZIELE ...da siły i energię na cały tydzień ...do pracy ...do efektywności ...do uczciwości ...do refleksji....Wypowiadający sie chce ,aby młodzi ludzie ...pozadali dóbr,kosztem pożyczek,zorganizowanych pieniędzy ...aby sie zatracili i wydali wszystko,ale podstawowe opłaty ...pozostawili ..i byli zadłużeni .Polski człowiek musi odpocząć ...od tego szaleństwa ,a na to jest niestety ...tylko NIEDZIELA. Niech sie nie boją ,...KTO MA KUPIĆ ...KUPI Z SENSEM W KAZDY DZIEN...I ZDĄŻY ,ALE KUPI TO CO TRZEBA I NA CO GO STAĆ .

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,10

 • Śr

  5,83

 • Min

  3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane